Vipe’ın beklenen ICO’su başladı – Vipe nedir ve avantajları nelerdir?

Kullanıcılar için bir kripto para cüzdanı, kripto para borsası ve ödeme yapma/alma platformu olan Vipe'ın beklenen ICO'su başladı.

Vipe kullanıcılar için bir kripto para cüzdanı, kripto para borsası ve ödeme yapma/alma platformudur. Kendine ait bir kripto para varlığı bulunmaktadır. Vipe adı verilen ve VPE kısaltması kullanılan bu kripto varlık, 100.000.000 adetle sınırlıdır. 1 Vipe, bir milyonaa kadar bölünebilmektedir. Bu işlem sonucundaki 0.000001 Vipe, en küçük birimi olan ‘Vip’ olarak adlandırılmıştır. (1 Vipe = 1.000.000 Vip, 1 Vip = 0.000001 Vipe) Birçok kripto paranın aksine Vipe, merkezi bir yapıyla işlemektedir. Bu da kullanıcılarına Vipe varlıkları ile ilgili herhangi bir kayıp veya problem yaşanması durumunda irtibat kurulabilecek bir merkez sunar.

Vipe, Bitcoin ve ya Ethereum altyapılarını kullanmaz. Yani Bitcoin ve Ether’in yüksek volatiliteli fiyat değişimlerinden etkilenmez. Vipe, sunduğu özellikler bakımından bir çok yönde benzerlerine göre avantaj içermektedir.

Bu özellikler kısaca şu şekilde sıralanabilir:

Vipe cüzdanı

Vipe, IOS ve Android mobil cüzdan uygulamalarının yanı sıra, her türlü cihazdan internet tarayıcıları aracılığıyla ulaşılabilen Vipe kullanıcı arayüzünden her türlü transfer, varlıklar arası dönüşüm işlemleri ve kullanıcı işlemleri gibi tüm işlemlerin yapılabildiği gelişmiş bir panele sahiptir. Kullanıcılar, resmi Vipe internet sitesinden veya mobil uygulamalar aracılığıyla 365/24 tüm işlemlerini gerçekleştirebilirler. Vipe cüzdanı aynı zamanda Bitcoin ve Ether cüzdanı olarak da kullanılabilmektedir. Kullanıcılar Vipe cüzdanlarında Vipe’ın yanı sıra Bitcoin ve Ethereum da barındırabilecek ve bu kripto paraların transferlerini gerçekleştirebilecekler. Vipe kullanıcıları, cüzdanlarında Vipe (VPE) varlıklarını her zaman anında ve tamamen ücretsiz olarak transfer edebilmektedir. Kullanıcılara aynı zamanda, cüzdanlarındaki BTC ve ETH varlıklarını da ücretsiz olarak transfer etme olanağı sunulmuştur.

Kullanıcılar, Vipe, Bitcoin ve Ethereum arasında herhangi bir borsaya veya aracı bir kuruma ihtiyaç duymadan varlıklar arası dönüştürme işlemlerini de gerçekleştirebilirler. Yani cüzdanında Vipe olan bir kullanıcı Vipe varlıklarını Bitcoin’e veya Ether’e kolayca çevirebilir.

Aynı şekilde Bitcoin varlıklarını, Ether ve Vipe’a, Ether varlıklarınıda Bitcoin’e ve Vipe’a anında çevirebilir. Bu dönüştürme işlemleri yapılırken, Vipe kullanıcılarından piyasadaki her hangi bir kripto para borsasındaki işlem ücretlerinden çok daha avantajlı oranlar sunmakla birlikte, bu işlem ücretleri için ödeme yapılacak varlık olarak Vipe (VPE) seçilmesi durumunda işlem ücretleri %50 indirim yapılarak kullanıcıdan tahsil edilecektir.

Vipe borsası

Vipe, sahip olduğu cüzdanın yanı sıra daha fazla kripto para arasında işlem yapmak için ‘vipeex’ isimli kendi kripto para borsasını da kullanıcılarına sunmaktadır. Bu borsaya kayıt işlemi için Vipe kullanıcılarının ekstra bir işlem yapması gerekmez. Vipe’a üye olan bir kullanıcı bu üyeliğini Vipeex.com’da da kullanabilir. Cüzdanın da gördüğü kripto varlıklarını aynı anda borsada da görebilir ve işlem yapabilir. Bu borsanın sunduğu hizmetler arasında, varlıklar arasında dönüşüm yaparken tahsil edilen işlem ücretleri için, Vipe Cüzdanı’nda bulunan, VPE ile ödemelerde %50 indirim imkanı aynen geçerlidir.

Vipe ödeme sistemleri

Vipe ayrıca, satışlar için kripto paralar ile ödeme almayı kolaylaştıran bir hizmette sunmaktadır. Bu ödeme altyapısı aracılığı ile satıcılar müşterilerinden Vipe (VPE), Bitcoin (BTC) veya Ether (ETH) ile ödeme alabilir, yine aldıkları ödemelerini Vipe Cüzdanlarında veya Vipe Borsasında istedikleri bir başka kripto paraya dönüştürebilirler.

VipeCard

Vipe’ın getirdiği yeniliklerden bir diğeri de kart özelliğidir. VipeCard adı verilen bu karta sahip olan kullanıcılar, cüzdanlarında olan kripto paraları ile ilave herhangi bir işlem yapmadan, POS cihazı olan tüm işyerlerinde ve internet alışverişlerinde ödeme yapabilir, tüm dünyada ATM’lerden nakit çekebilirler. Özetle cüzdanında Vipe, Bitcoin veya Ether olan bir kullanıcı, yaptığı bir harcamada VipeCard’ı kullanırsa, cüzdanında bu tutarın kripto para varlıklarında karşılığı olması halinde anlık kurdan harcama yapılan yerin yerel para birimine dönüştürülerek ödeme yapılacak ve işlem gerçekleşecektir.

Neden Vipe’a yatırım yapmalısınız?

Günümüzde kripto para kullanıcılarının neredeyse tümü muhakkak Bitcoin ve Ether kullanmaktadır. Bu sebeple oluşan piyasanın neredeyse tamamı bu iki kripto para varlığı ile işlem yapmaktadır. Vipe, başta Bitcoin ve Ether kullanıcıları olmak üzere tüm kripto para kullanıcıları için geliştirilmiş bir ödeme yapma/alma, kripto para cüzdanı ve bir kripto para borsa platformudur.

Vipe’ın birçok diğer coin ve altcoinlerden farkı ise, kripto paraların günlük hayatta kullanımını kolaylaştırmaya ve kullanıcılara kripto paraların sahip olduğu potansiyelle doğru orantılı olarak tüm avantajlarını makul şartlar altında kullanımını sağlamaya odaklanmış olmasıdır.

Tüm yatırım araçlarında olduğu gibi, bir kripto paranın değeri de o kripto paraya olan arz ile doğru orantılıdır. Bu sebeple Vipe benzerlerinden birkaç adım önde yer almaktadır. – Bitcoin ve Ether kullanıcıları, yaptıkları BTC ve ETH gönderimleri için, ‘madenci’ adı verilen şahıslar tarafından söz konusu varlık transferlerini gerçekleştirdikleri ve onayladıkları için tahsil edilen masrafları ödemek zorundadır. Ancak Vipe kullanıcıları, tüm Vipe transferlerini koşulsuz olarak her zaman anında ve ücretsiz gönderebildiği gibi, BTC ve ETH gönderimleri içinde ödeme yapmaz. Bunun için gereken ön koşul ise kullanıcıların cüzdanlarında Vipe olmasıdır. Yani Bitcoin ve Ether kullanıcıları masraf ödememek adına masrafların çok daha düşük bir maliyeti
ile yine her zaman koşulsuz olarak transfer edebilecekleri/harcayabilecekleri bir miktar Vipe bulundurmalıdır. Bu durum aynı zamanda piyasadaki Vipe arzına oldukça olumlu bir şekilde katkıda bulunacaktır.

– Vipe ön satışta 0,25$ rakamından 15.000.000 adet, 0,3$ rakamından 20.000.000 adet ve 0.4$ rakamından 25.000.000 adet satışa sunacaktır. Satışlar bittikten sonra ise Vipe borsa işlem değeri 0.5$ olacaktır.

– Vipe kullanıcıların online ortamda rahatça ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesi için popüler e-ticaret şirketleri ile görüşmeler yapmaktadır. Bu doğrultuda Türkiye’de de geçerli olmak koşuluyla, kullanıcılar Vipe’ları ile online olarak alışveriş ve harcama yapabileceklerdir. Bu da Vipe’a artı bir değer katmakta ve arz oluşturmaktadır.

– Sahip olunan Vipe varlıklarının başka bir kullanıcıya gönderilmesinde hiçbir masraf ödenmemektedir. Bu da kullanıcıların kripto para varlıklarını kendi Vipe cüzdanlarından Vipe’a çevirerek göndermelerine teşvik etmektedir. Bu da yine Vipe satın alımına bir arz oluşturmaktadır.

– Vipe’ın yakın gelecek hedefleri arasında kullanıcılarına kart özelliği sunmak yer almaktadır. Bu kart ile kullanıcılar, Vipe cüzdanlarında barındırdıkları Vipe, Bitcoin ve Ether varlıklarını günlük hayatlarında POS makinesi olan tüm işyerlerinde ve internet harcamalarında ödeme yapmak için kullanabilecek, tüm dünyada ATM’lerden para çekebileceklerdir. Örnek olarak cüzdanında 10.000 Vipe ve 1 Bitcoin olan bir kullanıcı, fiziki ortamda yaptığı 1000 TL’lik bir harcamayı VipeCard ile ödeyebilecektir. Bu noktada işlem yapılan noktadan gelen sorguya istinaden, ödenmek istenen tutarın karşılığı olan kripto para varlığı kullanıcının hesabında bulunuyorsa, anlık kurdan Vipe, Bitcoin veya Ether varlıkları ödeme işlemi gerçekleşecektir. Bu işlem saniyeler içinde olmaktadır ve kullanıcıların Vipe, Bitcoin ve ya Ether için eksta bir nakite döndürme işlemi yapmasına gerek kalmaz.

Sistem işleyişi, ön satış tarihleri ve tüm detaylı bilgiler için resmi web sitesi: www.getvipe.com

Facebook, Twitter: facebook.com/getvipetwitter.com/getvipe


Sorumluluk reddi: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl