Küresel ödeme şirketi Visa’dan kripto cüzdanı hazırlığı

Marka tescili konusunda uzman avukat Michael Kondoudis’in Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre; küresel ödeme devi, 22 Ekim’de bir kripto cüzdanı piyasaya sürmek için iki marka tescili başvurusunda bulundu.

Kaliforniya merkezli kredi kartı şirketi, “dijital para, sanal para, kripto para, dijital ve blok zinciri varlıkları ve NFT’leri görüntülemek, erişim sağlamak, depolamak, izlemek, yönetmek, alım satımını yapmak, göndermek, almak ve takas etmek için” kullanılan indirilemeyen yazılımlar için başvuruda bulundu.

Öte yandan, “dijital işlemlerin yönetimi” ve “kripto para cüzdanı olarak kullanım” için yazılım başvuruları da marka tescili başvurusuyla birlikte dosyalandı. Visa’nın başvurusunda ayrıca NFT’ler de yer aldı.

Şirketin, “kullanıcıların sanal dünyada erişilebilir eğlence gibi amaçlarla etkileşime girebilecekleri sanal ortamlar sağlayan” yazılım için başvuruda bulunması, metaverse hedeflerinin bir başka göstergesi olarak kabul edildi.

Visa, NFT ve kripto dünyasına yabancı değil

Visa, 2021’in ilk yarısında 1 milyar doları aşan, kripto para özellikli Visa kartları sunmaya başlamıştı. Ağustos 2021’de o sıralar 150 bin dolar olan 49.5 Ether karşılığında bir CryptoPunk satın alan şirket NFT dünyasına adımını atmıştı.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde kripto para borsası Blockchain.com kripto kartı piyasaya sürmek için Visa ile bir anlaşma imzalamıştı. İlk başta yalnızca ABD’de geçerli olacak kredi kartını kullanıcılar, Visa’nın geçerli olduğu her yerde kullanabilecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl