Visa, kripto para ile ilgili ne planlıyor? “Daha yeni başlıyoruz”

visa

Ödeme devi Visa, Bitcoin ve diğer kripto paraları desteklemek için hazırladığı planı ortaya koymak üzere…

Yeni bir blog yazısında Visa, geleceğin parası olarak görülen dijital varlıkların kendileri tarafından da tanınacağını belirtti. İlgili yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Dijital paralar ya da bir başka deyişle ‘nakit paranın özel anahtarlarla kontrol edilen dijital versiyonu’ Bitcoin’in ortaya çıkarılmasıyla yaklaşık 10 yıl önce yaratıldı. Bugün, ‘sabit paralar’ olarak adlandırılan fiat destekli dijital para birimleri de ABD doları gibi mevcut paraların istikrarı ile birleştirilerek umut verici yeni bir ödeme yeniliği olarak ortaya çıkıyor”

Visa, dijital cüzdanlara giriyor

Kripto para birimleri alanında şu anda da var olan Visa, Coinbase ve Fold gibi platformlarla birlikte çalışıyor. Şirket, FastTrack programı aracılığıyla hizmetlerini dijital para cüzdanlarına genişletmeyi planladığını, böylece finteklerin de, Visa’nın 61 milyon müşteriden oluşan küresel ağına entegre olacağını belirtti.

“Daha yeni başlıyoruz”

Visa’dan yapılan açıklamada ayrıca firmanın bu konudaki projelerine daha yeni başladığı ve kripto varlıklara olan desteğin artarak devam edeceği aktarıldı:

“Dijital para birimi stratejimizi bir süredir geliştiriyoruz. Bu yolda geçen yıl, dijital para ekosistemi için güvenlik altyapısı oluşturan bir şirket olan Anchorage’a yatırım yapmıştık. Dijital para birimlerinin, dijital ödemeleri daha fazla sayıda insana ve yere genişletme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, paranın geleceğinde oynayacakları rolü şekillendirmek ve desteklemek istiyoruz. Bu çalışmalar hakkında ilerleyen zamanlarda daha fazla bilgi paylaşımında bulunacağız”

Visa, dijital para birimi stratejisinin, şirketin değerlerini ve güvenlik, gizlilik konusundaki güçlü duruşunu yansıtmasını sağlamak amacıyla politik liderler ve regülatörlerle birlikte çalıştığını belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl