VISA, kripto para borsası FTX ile debit kart anlaşması yaptı: 40 ülkede geçerli olacak

Ödeme şirketi VISA, son yılların ciddi şekilde büyüme kaydeden borsası FTX ile debit kart çıkarma konusunda anlaşmaya vardı. 40 ülkede geçerli olacak kart, Avrupa, Asya ve Latin Amerika merkezli müşterileri hedefliyor.

visa

Birçok borsa ve şirket ile hem debit kart hem de kripto paraların hediye olarak verildiği kredi kartı çıkaran VISA’nın son ortağı da FTX borsası oldu. Ödeme devi şirketin FTX borsası için üreteceği bu kart 40 ülkede geçerli olacak.

Müşterilerin kartları direkt olarak FTX borsasındaki hesaba bağlı olacak. Bu sayede kullanıcılar kripto paralarını borsadan çıkarmak zorunda olmadan harcama yapabilecekler.

“Kripto alanına olan ilgi artıyor”

Anlaşmayla ilgili konuşan VISA CFO’su Vasant Prabhu, kripto para fiyatlarının düşmesine rağmen hala bu sektöre çok büyük ilgi olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Biz şirket olarak fiyatlara bakarak politikamızı belirlemiyoruz. Kripto paraların uzun vadede nasıl bir etkiye sahip olacağını da düşünmüyoruz. Biz, insanalrın harcama yapma tarzlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz ancak bu alana olan ilginin arttığını da söylememiz gerek”

VISA’nın Binance ve Coinbase gibi büyük kripto para borsalarıyla da bu anlamda ortaklıkları bulunuyor. San Francisco merkezli şirketin küresel çaptaki en büyük rakibi olan Mastercard’ın da benzer birçok ortaklığı olduğu biliniyor.

FTX CEO’su SBF: Geleneksel finans ödemeleri değişiyor

FTX’in genç CEO’su Sam Bankman-Fried de bu konuda yaptığı açıklamada artık geleneksel ödeme sistemlerinin teknoloji sayesinde “bozulduğunu”, geleneksel ödeme şirketlerinin de artık bir karar vermesi gerektiğini belirtti.

SBF, “Birçok şirket bununla savaşmak mı istiyor yoksa onun yanında mı yer almak istiyor? Buna karar vermek zorundalar. Bazılarının bu teknolojinin yanında olduğunu görmek güzel. Bu karara saygı duyuyorum” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl