Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Visa, USD Coin (USDC) ile entegre ediliyor

Visa ile Circle, ABD Doları'na endeksli stabil kripto para USD Coin'in (USDC) Visa ağında harcanabilmesi için iş birliği yapıyor.

visa

Küresel ödeme devi Visa, 60 milyon satıcıdan oluşan ağında Ethereum tabanlı stabil kripto para USD Coin’in (USDC) kullanılmasını mümkün kılmak için Circle şirketi ile iş birliği yapıyor.

Forbes’un bildirdiğine göre ilk etapta kredi kartı ihraç eden şirketler, USDC ödemeleri gönderip alabilecekler. Visa ile Circle, USDC’yi platformlarına entegre etmek isteyen şirketleri seçmek için birlikte çalışacak. Böylece bu şirketler, USDC işlemlerini desteklemeye başlayacak. İlerleyen aşamada, kullanıcıların USDC harcamalarına olanak tanıyan bir kurumsal kart sunulması hedefleniyor.

Visa’nın kripto para departmanının başındaki isim Cuy Sheffield, konu hakkında “Bu, işletmelerin USDC’yi harcayabilmelerini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak. Dolayısıyla Circle’ın ticari müşterilerinin bundan önemli ölçüde yarar sağlayacaklarını düşünüyoruz.” dedi.

Visa son zamanlarda kripto para alanında agresif bir politika izliyor. Şirket, kripto parayla ilgili patenti alınmış buluşlarının yanı sıra pek çok kripto para şirketiyle de iş ortaklıklarına imza atıyor. Dün BlockFi, Visa logolu harcadıkça Bitcoin kazandıran bir kartın duyurusunu yapmıştı. Daha öncesinde Fold benzer bir kart çıkardı. Ödeme devi, aynı zamanda kripto para borsalarıyla da iş birliği hâlinde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl