Visa’dan Web3 ve Ethereum konusunda iş ilanı

Son yıllarda kripto paralar konusunda attığı adımlarla bilinen Visa, şimdi de kripto ekibine "Web3 konusunda tutkulu ve bilgili, aynı zamanda Ethereum blok zincirine hakim" uzman yazılımcılar almak istediğini belirtti ve bu konuda bir iş ilanı açtı.

Avrupa’dan Güney Amerika’ya kadar dünyanın birçok bölgesinde kripto kartı çıkaran ve bu konuda ödeme hizmeti sağlayan Visa şirketi şimdi de Web3 dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Şirket, bu hamlesine ise bir yazılımcı ilanı vererek başladı.

Ethereum standardı maddesi..

Geçtiğimiz hafta verildiği ortaya çıkan ilanda şirket, Web3 ve Ethereum konusunda tecrübeli yazılım mühendisleri aradığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Visa kripto ekibi herkesin dijital ve mobil alışverişlerini kolaylıkla yapabilmesi için yeni ürünler yaratmaya devam ediyor. Odak noktamız, müşterilerimiz için yeni değerler ortaya koymak ve teknolojik gelişmeyi desteklemektir. Aradığımız yazılımcının Ethereum’daki geliştirmeler hakkında bilgi sahibi olması ve token çıkarımındaki ERC-4337 standardına hakim olması gerekmektedir”

Bilindiği üzere son dönemin en çok konuşulan alanlarından biri olan Web3, internetin bir sonraki evrimi olarak görülüyor ve kullanıcılara veriler üzerinde daha fazla kontrol vadediyor. Visa da bir süredir Web3 konusunda ürünler geliştirdiğini ve araştırmalar yaptığını duyuruyordu.

Şirket geçtiğimiz sene de, otomatik ödemelerde Ethereum ağını kullanmak istediğine yönelik de bir açıklama yapmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl