Vitalik Buterin bazı kripto paralar konusunda uyardı: “Kaybedersiniz”

Geçtiğimiz günlerde cüzdanına gönderilen bir bölüm "meme coin"leri satan ve 700 bin dolarlık Ether elde eden Vitalik Buterin, Reddit'te bazı kripto paralara karşı uyardı.

Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik Buterin, bir Reddit alt başlığında konuşulan kripto paraların değersiz olduğu yönünde bir mesaj yayımladı.

“Ahlaki ve kültürel değerleri yok”

Yatırımcıların bu kripto paralardan alması durumunda paralarının büyük bölümünü kaybedeceklerini düşündüğünü belirten Buterin şu ifadeleri kullandı:

“BITE ve bu başlık altında konuşulan diğer coin’ler değersiz coin’lerdir. Hiçbir kültürel veya ahlaki değerleri yoktur. Bu kripto paralara yatırım yapmanız durumunda paranızın büyük bölümünü kaybetme ihtimaliniz çok yüksek. Hiçbir şekilde bu paraları desteklemiyorum”

Vitalik Buterin’in bu tür “meme coin”lere karşı çıktığı biliniyor. Buterin geçtiğimiz günlerde kendi cüzdanına gönderilen MOPS, CULT, SHIK ile BITE token’larını satmış ve 700 bin dolarlık Ether elde etmişti. Ünlü isim, 240 Ether’i de Ethereum Vakfı’na bağışlamıştı.

Hatırlanacağı üzere Buterin, yaklaşık 2 sene önce de cüzdanına gönderilen 50 trilyon adet SHIB’i Hindistan Kovid Kripto Yardım Fonu’na göndermişti. O dönem bu sayıda Shiba Inu’nun toplam değeri de yaklaşık 1 milyar dolardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl