Vitalik Buterin ne demek istedi? “Çok önemli bir şey olacak”

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin Twitter'dan kripto para topluluğunu korkutan bir tweet attı ve "Çok önemli bir şeyin olacağı yönünde bir bilgi aldım" dedi. Buterin'in açıklaması "kripto Twitter" tarafından ilk etapta olumsuz bir olayın gerçekleşeceği yönünde algılansa da, yatırımcı Paul Graham'ın verdiği cevap tam anlamıyla olmasa da, işin iç yüzünü ortaya çıkarmışa benziyor.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, üstü kapalı bir şekilde çok önemli bir olayın gerçekleşeceği imasında bulunduğu bir tweet attı. Buterin’in yazdıkları çok geniş çerçevede bir anlam barındırsa da kripto para topluluğu, yazılanları olumsuz şekilde değerlendirdi ve Twitter’da FTX gibi bir şirketin daha iflas edebileceği tweet’leri atıldı.

“Olayları erkenden öğrenen kişiler…”

4.6 milyon takipçili hesabında elde ettiği bilgiyi kendisine ulaşan bazı dedikodular vasıtasıyla öğrendiğini belirten Buterin şunları söyledi:

“Bazı dedikodular vasıtasıyla önemli bir şeyin olacağını duyuyorum. Bazı olayları erkenden öğrenen insanların oluşturduğu elit sosyal çevrem, beni havalı yapıyor. Bunu kabul edin”

Paul Graham’ı mı “trolledi”?

Öte yandan Buterin’in sözleri birçokları tarafından yatırımcı Paul Graham ile dalga geçme olarak da görüldü. Graham, şu anda silmiş olduğu tweet’te “En az 10 yıldır tanıdığım ve güvendiğim bir kişi kripto para ekosisteminin kısa süre içinde çökeceğine emin olduğunu söyledi. Elimde net bir bilgi yok ancak kripto yatırımım olsa dikkat ederdim” demişti.

Buterin’in tweet’ine ilk tepki gösterenin de Graham olması, atılan tweet’in dalga geçme maksatlı olma olasılığını yükseltiyor.

Graham, “Ben bu mesajı cool gözükmek için yazmadım. Bu nasıl bir saçmalık” dedi.

Buterin ayrıca direkt olarak Graham’ı hedef almadığını söyledi ve “Yazdıklarım senin için değildi ama kendimi şöyle açıklayayım, burada insanların söylentileri yaydığı, birçok kişinin retweet’lediği ve yine birçok insanın bu bilgiler üzerinde ticaret yapmaya başladığı bir ortam var…” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl