Vitalik Buterin, Coinbase’e 1 milyon dolarlık Ether yolladı

Ethereum kurucularından olan Vitalik Buterin, kripto paralarda düşüşlerin yaşandığı şu dönemde 1 milyon dolar değerde ETH'yi Coinbase borsasına gönderdi.

Kripto paralarda geçtiğimiz hafta cuma günü yaşanan sert düşüş hareketinin devam edip etmeyeceği merak edilirken Vitalik Buterin’den de tartışılacak bir transfer geldi. Ethereum kurucusu Maker’dan 1000 ETH çekerken, bunların 600’ünü Coinbase borsasına yolladı.

Geçtiğimiz hafta, özellikle Çin’den gelen likidite sorunu haberleri ve resesyon iddiaları altın, gümüş ve hisse senetlerinde de düşüşler getirmişti. Bu fiyat düşüşleri kripto paralarda ise çok daha sert olmuştu. 2000 dolar sınırına dayanan Ethereum da %10’dan fazla düşmüştü. Ether fiyatı şu sıralar 1700 doların da altında seyrediyor.

İşte tüm bu düşüşlerin konuşulduğu bir dönemde Buterin, dün Maker’dan çektiği 1000 ETH’nin 600’ünü bu sabah saatlerinde Coinbase borsasına yolladı.

Bilindiği gibi yatırımcılar genelde kripto paralarını borsaya, satışlarda hızlı davranabilmek ve transferle zaman kaybetmemek için taşırlar. Özellikle Fed’in faiz artırımlarına devam edeceği ya da en azından faizleri uzun bir süre daha yüksek tutacağı iddiaları kripto paralardaki düşüşü derinleştirebilir. Çin’deki belirsizlik de yine yatırımcıları ürküten durumlardan bir tanesi olarak görülüyor.

Fed’in eylül ayındaki FOMC toplantısı bu anlamda büyük önem taşıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl