Buterin: “Merge” kripto para ödemelerini ana akım yapabilir

Kısa süre önce "Merge" yani "Birleşme" güncellemesinin Ethereum için önemli sorunlar çıkaracağını düşünmediğini belirten Vitalik Buterin, birkaç gündür katılım gösterdiği Güney Kore'deki bir konferansta, geliştirmenin kripto ödemelerini ilerleyen dönemde ana akım yapabileceğini söyledi.

Ethereum topluluğu tarafından merakla beklenen “Merge” güncellemesi yaklaşırken, konuyla ilgili Vitalik Buterin her geçen gün daha fazla değerlendirmede bulunuyor. Ethereum geliştiricilerinin Eylül ayını hedef gösterdiği güncellemenin ardından en büyük ikinci kripto para, PoS sistemine geçiş yapacak.

“2018’den sonra popülerliğini kaybetti”

Güney Kore Blockchain Week 2022 Konferansı’na katılan ve burada bir de konuşma yapan Buterin, kripto para ödemelerinin 2018’deki ayı sezonunda popülerliğini kaybettiğini dile getirdi:

“Kripto paralarla yapılan ödemeler 2018’den sonra popülerliklerini kaybettiler. İşlem ücretlerinin yüksek olması buradaki önemli sebeplerden bir tanesi… Gelecekte; rollup’lar ve diğer birçok geliştirmeyle birlikte işlem ücretleri 0.05 dolara kadar inebilir. Bu da kripto paralarla yapılan ödemeleri ana akım yapabilir”

Hatırlanacağı üzere Ethereum geliştiricileri, Merge güncellemesi için son olarak Eylül ayını hedef göstermiş hatta 19 Eylül gününü belirlemişlerdi. Geliştiriciler, yine de bu günün spesifik ve kesin olarak Merge’e geçiş günü olarak görülmemesi gerektiğini de eklemişlerdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl