Ethereum kurucusu Buterin’den tepki: Ukrayna ve Rus halkına karşı suç!

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı saldırıya Ethereum'un kurucularından Vitalik Buterin de sessiz kalmadı. Rusya doğumlu olan ancak hayatının büyük bölümünü Kanada'da geçiren Buterin, "Barışçıl yollar yerine savaşın tercih edilmesine üzüldüm. Bu durum Rus ve Ukrayna halkına yönelik bir suç teşkil ediyor" dedi.

Rusya’nın Ukrayna’ya resmen savaş ilân etmesi ve askeri müdahaleye başlaması kripto para piyasalarında bir süredir yaşanan düşüş hareketini daha da sertleştirirken, sektörün önemli isimlerinden biri olan Vitalik Buterin de, Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’e tepki gösterdi.

Twitter’dan yaptığı yorumda savaşa karşı olduğunu belirten Buterin şu ifadeleri kullandı:

“Putin’in, Ukrayna ile olan anlaşmazlık konusunda barış yerine savaş tercihinde bulunması beni çok üzdü. Bu adım hem Rusya hem de Ukrayna halklarına yönelik bir suçtur. Olmayacağını bilsem de, herkese güvenli bir dönem diliyorum”

Twitter’da 3.3 milyon takipçisi olan Buterin’in bu tweet’i binlerce RT ve Fav alırken, Buterin takipçilerinden de büyük destek gördü. Buterin’in tweet’i Rusça yazması da dikkat çekti.

Ailesinin göçü kaderini değiştirdi

Bilindiği üzere Buterin Rusya doğumlu ve ana dili de Rusça… 6 yaşına kadar Rusya’da yaşayan Buterin’in, ailesinin daha iyi hayat şartları için Kanada’ya göç etmesiyle adeta kaderi değişti. Henüz ilk okulda bile kendisini gösteren Buterin, küçük yaşta özel yetenekleri olan çocukların bulunduğu sınıfa geçti ve matematik ile programlama dersleri aldı.

17 yaşındayken Bitcoin’i ilk olarak babasından öğrenen Buterin, 2014’te Gavin Wood, Charles Hoskinson, Anthony Di Iorio ve Joseph Lubin ile birlikte Ethereum’u başlattı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl