Ethereum kurucusu Buterin’den yatırım yapacaklara 4 tavsiye

Ethereum kurucularından olan Vitalik Buterin, takipçilerine önemli yatırım tavsiyeleri verdi. Warren Buffet ve Bill Gates örneğinden yola çıkan bir kişinin attığı tweet'e tepki gösteren Buterin, "Portföy çeşitlendirme iyidir. Birikim yapın ve 2 kattan fazla kaldıraçlı işlemde bulunmayın" dedi.

Vitalik Buterin, X hesabı üzerinden iyi bir yatırımın nasıl yapılması gerektiği yönünde tavsiyelerde bulundu. Buterin bu tavsiyeleri, Bill Gates ile Warren Buffett üzerinden verilen bir örneğe tepki olarak paylaştı.

“Bill Gates’in serveti 10’a katlanacaktı”

X üzerinde bir kişi attığı tweet’te “Portföy çeşitlendirme konusunda dikkatli olun. Bill Gates, Warren Buffett’la tanıştıktan sonra Microsoft hisselerini sattı ve portföy çeşitlendirmesine gitti. Bill Gates hisselerini satmasaydı bugünkü serveti 138 milyar dolar yerine 1.3 trilyon dolar olacaktı” dedi.

“Finansal güç, özgürlük getirir”

Ethereum kurucusu ise bu tweet’e “Bu berbat bir tavsiye” şeklinde tepki gösterdi ve portföy çeşitlendirmenin önemine değinerek şu 4 tavsiyeyi verdi:

  • Portföy çeşitlendirmek iyidir.
  • Birikim yapın ve birkaç yıldaki masraflarınızı karşılayacak paraya sahip olun. Finansal güç, özgürlük getirir.
  • Ayrıca portföyünüzde çok fazla işlem yapmayın.
  • 2 kattan fazla kaldıraçlı işlemde bulunmayın.

Bill Gates’in kurucusu olduğu ve 1986 yılından itibaren Nasdaq’ta listelenmeye başlayan Microsoft şirketinin hisseleri,ilk işlem gününden bu yana %378 binden fazla değer kazandı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl