Mahkemeden Voyager’a 1 milyar dolarlık Binance anlaşması için onay

New York mahkemesi hakimi Michael Wiles, Voyager şirketinin bir bölüm varlıklarının Binance'in ABD kolu olan Binance.US tarafından satın alınmasına bir ön onay verdi. Anlaşmanın tamamlanması için ise mahkemeden son bir onay daha gerekiyor.

Terra LUNA çöküşünün ardından iflas eden ve daha sonra FTX tarafından satın alınmak üzereyken borsanın da iflas etmesi sonucu Binance.US ile anlaşan Voyager için New York mahkemesinden ön onay çıktı. Hakim Michael Wiles’ın izni sayesinde Voyager şirketi, firmanın varlıklarının satışı konusunda görüşmelere başlayabilecek ve alacaklılarına da bu konu hakkında danışabilecek.

Son bir izin daha gerekiyor

Ancak bu ön onay, Voyager’ın satışına tamamiyle izin vermiyor ve sadece görüşmelerin başlayabilmesine olanak tanıyor. Satışın gerçekleşebilmesi için 2 Mart günü yapılması plânlanan duruşmada da bir izin çıkması gerekiyor. Bu iznin ardından satış sorunsuz şekilde yapılabilecek.

Müşteriler varlıklarının en az yarısını alabilecekler

Binance.US ve Voyager şirketleri arasında anlaşma sağlanması durumunda ise Temmuz ayından bu yana çekim işlemlerini yapamayan Voyager müşterileri, fonlarının %51’lik kısmını çekme hakkı elde etmiş olacaklar.

FTX’in iflasının ardından aralık ayında Voyager’ın satışı konusunda bir açık artırma daha yapılmış ve alım konusunda kazanan Binance.US olmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl