Voyager’ın 1 milyar $’lık Binance.US satışına onay çıktı

Hem ABD menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) hem de ABD Adalet Bakanlığı'nın (DoJ), birçok kez itiraz ettiği Voyager'ın, Binance.US'e olan satışına en sonunda onay çıktı. İflas eden kripto kredi şirketi Voyager, ABD hükumetiyle anlaşma yaptı ve 1 milyar dolarlık satış için izin verildi.

Terra LUNA çöküşünün ardından yaşanan kripto krizinde iflas eden Voyager’ın, Binance’in ABD kolu olan Binance.US’e satışına son onay da çıktı. Geçtiğimiz sene önce FTX’in anlaşma sağladığı ancak FTX’in de iflas etmesiyle bu kez Binance.US’e satılan şirket, artık 1 milyar dolar değerdeki varlıklarını borsaya devredebilecek.

Dün akşam saatlerinde New York Bölge Mahkemesi tarafından yapılan açıklamaya göre; Sigortasız Alacaklılar Komitesi ve ABD Federal Hükumeti’yle anlaşmaya varan Voyager, varlıklarının belli bir takvime dayanarak satın alınması sürecine devam edebilecek.

Hatırlanacağı üzere daha önce hem SEC hem de ABD Adalet Bakanlığı satış sürecinin durdurulmasını istemişti.

Resmi belgedeki bilgilere göre ayrıca Voyager’ı koruyan bazı kanunların uygulanmasına da hükumet, itiraz etmeye devam edebilecek. İflas davası hakimi Wiles, yeniden yapılandırma çerçevesinde çıkarılacak olan yeni bir kripto paradan ötürü, SEC’nin ileriki dönemde dava açma ya da suçlama getirmesine engel koymuştu. SEC de buna itiraz etmişti. Voyager’ın bazı kanunlar tarafından korunduğunu belirten hakim Wiles, SEC ve diğer kurumların satışa karşı çıkmalarının en çok Voyager müşterilerini mağdur ettiğini belirtiyor.

İflas hakimi, 15 Mart günü de satış sürecinin devam etmesi gerektiğini belirtmiş ve SEC ile ABD Adalet Bakanlığı’nın durdurma kararlarını reddetmişti.

Karşılıklı itirazların ardından ise dün akşam yapılan açıklamayla taraflar anlaşmaya vardılar ve satış için son onay verilmiş oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl