Voyager Digital, 84 milyon dolarlık Coinify alımını duyurdu

Ödeme platformlarının diğer büyük şirketler tarafından satın alınmaları devam ediyor. Son olarak Square'in Avustralyalı AfterPay'i 29 milyar dolara almasının ardından şimdi de kripto para broker'lık firması Voyager Digital da kripto ödeme firması Coinify'ı satın alıyor.

Ödeme sistemlerinde kripto paraların rolü arttıkça dev şirketlerin bu alanlara olan yatırımları da ciddi şekilde artmaya başladı.

Kanada Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenmiş bir kripto para broker’lık firması olan Voyager Digital, bugün yaptığı resmi açıklamayla 84 milyon dolarlık nakit ve hisse senedi karşılığında Coinify’ı almayı kabul ettiğini duyurdu.

Voyager’dan yapılan açıklamada Coinify platformunun Avrupa, Asya ve Amerika bölgelerindeki tecrübesi sayesinde şirketin kripto para endüstrisindeki yol haritasının belirleneceği aktarıldı.

Anlaşma çerçevesinde, Coinfy hissedarlarına 69 milyon dolar değerde 5.1 milyon Voyager hissesi verilecek. Buna ayrıca 15 milyon dolarlık ek nakit para da eklenecek. Voyager ayrıca, Coinify’ın bilançosunda 5.5 milyon dolarlık nakit tutacak.

Hatırlanacağı üzere, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara verdiği destekle bilinen Square şirketi de, Avustralyalı AfterPay şirketini 29 milyar dolara satın alma konusunda anlaşmanın sağlandığını açıklamıştı. Bu alım Avustralya tarihinin de en büyük anlaşması olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl