Voyager’ın iflas plânı hazır: Müşterilere farklı şekilde ödenecek

Salı gecesi itibariyle iflas talebinde bulunan kripto borç ve faiz platformu Voyager'ın yeniden yapılandırılma süreciyle beraber müşterilerine yapacağı ödeme plânı da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Yeni sistemle beraber müşteriler, kripto paralarını şirketin belirlediği bir "karışım"la alacak.

iflas

FTX borsasından aldığı 200 milyon dolarlık USDC ve 15 bin adet Btcoin kredisine rağmen iflastan kurtulamayan Voyager şirketinin iflas ve yeniden yapılandırılma sistemi de yavaş yavaş belli olmaya başladı.

ABD medyasından Bloomberg’in ulaştığı mahkeme belgelerine göre, iflas kanununun 11. maddesine göre bir yeniden yapılandırma sürecine girecek olan Voyager, müşterilerine yapması gereken ödemeleri, onların platforma yatırdığı kripto paralarla ödemeyecek.

Voyager token, hisse ve 3AC’den gelen paralar ile…

Bloomberg, haberinde geleneksel finans endüstrisi için oluşturulan iflas kanununun, dijital varlıklar için nasıl uygulanacağının hala tam olarak bilinmediğini ancak mahkeme belgelerine göre de, müşteri fonlarının Voyager token, yeniden yapılandırılmış şirketten bir bölüm hisse senedi ve 3AC’den kurtarılan bir bölüm para olarak ödeneceğini yazdı. Bilindiği üzere Three Arrow Capital’ın, Voyager’a yaklaşık 650 milyon dolarlık borcu var.

Hesabında dolar olanlara iyi haber

Haberde ayrıca, hesabına ABD doları yükleyen kullanıcılara ise ödemelerin aynı şekilde yapılacağı yazıldı. Ancak ödemeler öncesinde Metropolitan Commercial Bank ile bir “uzlaşma ve dolandırıcılığın önlenmesi süreci” yürütülecek ve bu işlemler tamamlandıktan sonra dolar ödemeleri yapılacak.

Mahkeme belgelerinde ayrıca Voyager’ın kripto paraları ne şekilde sakladığı da açıklandı. Belgelere göre şirket, her kullanıcı/müşteri için özel bir cüzdan açmıyor ve yatırılan kripto paraları, Bitcoin ve Ethereum gibi farklı cüzdanlarda hep birlikte tutuyor. Belgelerde ayrıca şirketin elinde 1.3 milyar dolarlık kripto para bulunduğu da belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl