Wall Street devlerinden Coinbase hisselerine yönelim

Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarının ikinci çeyrekte kripto para borsası Coinbase’in hisselerine yatırım yaptığı ortaya çıktı.

CoinDesk’in haberine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgeleri, 30 Haziran 2021 tarihi itibari ile Tennessee Eyalet Hazinesi’nin yanı sıra Goldman Sachs, JP Morgan, Citi, Bank of America gibi büyük bankacılık kuruluşları ve Millennium Management, BlackRock, Miller Value Partners, Bridgewater gibi varlık yöneticilerinin Coinbase hissesi aldığını gösteriyor. BlackRock, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketiyken Bridgewater ise dünyanın en büyük serbest yatırım fonu. Bank of America ise ABD’nin en büyük ikinci bankası konumunda.

Geçtiğimiz günlerde de teknoloji şirketi Intel’in Coinbase hissesi aldığı öğrenilmişti.

ABD merkezli, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, Nisan ayında Nasdaq’ta işlem görmeye başladı. Coinbase’in piyasa değeri ise bugün itibari ile 53 milyar dolar.

Yakın zaman önce, ikinci çeyrek raporunu yayımlayan şirket, beklentileri aşmış, işlem hacimlerinin önceki çeyreğe göre 130 milyar dolarlık artış yaşadığı bildirilmişti. İkinci çeyrek için toplam gelir ise 2.23 milyar dolar olarak açıklanmıştı ve bu, geçen senenin aynı dönemindeki 186 milyon dolarlık rakamın 10 katından fazla.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl