“Wall Street’in Kurdu” Belfort: DOGE ve SHIB’in hiçbir değeri yok

Yatırımcılarını dolandırması sebebiyle 22 ay hapis yatan ve 2007'de yaşadıklarını yazdığı “Wall Street’in Kurdu” adlı bir de kitap çıkaran ünlü ekonomist Jordan Belfort, 2021 yılının belki de en çok konuşulan iki fenomen token'ı Dogecoin ile Shiba Inu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Belfort, iki kripto paranın da hiçbir kullanım alanı olmadığını belirtirken, bu tarz coin'lerin insanlara sürekli olarak gerçekleşmeyen vaatler veren yaratıcılarının da hapse atılması gerektiğini savundu.

belfortt

“Wall Street’in Kurdu” Jordan Belfort, Dogecoin ve Shiba Inu’nun hiçbir değerlerinin bulunmadığını söyledi. İngiliz Gazetelerinden The Sun’a bir röportaj veren Belfort, blok zinciri teknolojisi sayesinde Bitcoin gibi hack’lenmesi imkansız kripto paraların oluştuğunu ancak yatırımcıların fenomen token’lar konusunda dikkatli olması gerektiğini belirtti.

“Hiçbir şey kazanamayan yüzbinler var”

İnsanların zengin olma hayaliyle önemli meblağlarda paraları “meme token’lara yatırdığını söyleyen Belfort şu ifadeleri kullandı:

“Bu tür ‘Sh*t coin’ler dolandırıcılıktır. Onlardan çok fazla var ve hiçbirinin hiçbir mantığı yok, amaçları yok. İnsanların paralarını almak için çıkartılıyorlar. Milyoner ya da milyarder olmuş insanların hikayelerini duyuyoruz ama aynı zamanda hiçbir şey kazanmayan ve kaybetmiş olan onbinlerce hatta yüzbinlerce insan var.”

“Bu adamlar hapse girmeli”

Fenomen token adı altında birçok kripto paranın ortaya çıktığını ve yaratıcılarnın da sohbet odalarında yasa dışı vaatler vererek insanları kandırdığını belirten ünlü finansçı, “Bu insanlar hapse girmeli. Yaptıklarının yasal hiçbir yanı yok. Devletler bu işin içine daha çok girdikçe, sektör daha da büyüyecek. İnsanlar güvenmeye başlayacak. Bu da kripto için iyi olacak. Adaletin çarkları yavaş döner ama kararlı bir şekilde ilerler. Bence en sonunda birileri bu konuda ciddi şekilde suçlanacak. Tüm bu yasal konulardan nefret ediyorum çünkü dijital paralara kötü bir şöhret veriyor”

Yanıldığını kabul edip 100 bin dolar hedefi vermişti

Belfort, Bitcoin’in 2017 yılında 20 bin dolara çıktıktan sonra 3 bin dolara düşüp ayı piyasasına girmesiyle çöküş yorumları yapmıştı. Ünlü ekonomist, devletlerin Bitcoin’i yasaklayacağını düşündüğünü ancak yanıldığını belirtmiş ve 100 bin dolar tahmini yapmıştı.

2007’de yayınlanan “Wall Street’in Kurdu” kitabıyla tüm dünyada ünlenen ve kendisine de bu şekilde hitap edilmesini isteyen Belfort’un bu kitabı, 2013’te de ünlü aktör Leonardo di Caprio’nun başrolünü oynadığı bir filme de dönüşmüştü. Belfort şu anda ise motivasyon konuşmaları yapıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl