Walmart CTO’su: Kripto paralar müşteri işlemlerinin merkezinde olacak

Geçtiğimiz sene metaverse'te sanal ürünler satma girişimini açıklayan Walmart'ta bu kez şirket CTO'su kripto paraların, firmanın dijital stratejisinin tam merkezinde yer alacağını söyledi ve "Dijital varlıklar ile kripto paraların hem sanal hem de çevrim içi dükkanlarda kullanılacağını düşünüyorum" dedi.

Yahoo Finance’in düzenlediği bir zirveye konuk olan ABD’li perakende devi şirket Walmart’ın CTO’su Suresh Kumar, kripto paralar ve dijital varlıkların kendi sektörlerinde ilerleyen dönemlerde her şeyin merkezinde yer alacağını belirtti.

“Alışkanlık artık hızla değişiyor”

Müşterilerin ödemeleri çevrim içi şekilde sorunsuz yapabilmesinin önemine değinen Kumar şunları söyledi:

“Kripto paraalr müşterilerin işlemlerinde önemli bir rol oynayacak. Onlar için ödemelerin sorunsuz ilerlediğinden emin olmalıyız. Böylece burada bir değer ortaya çıkacaktır. Dijital varlıklar ile kripto paraların hem sanal hem de çevrim içi dükkanlarda kullanılacağını düşünüyorum. Alışkanlıklar artık hızla değişiyor. Canlı yayınlar, sosyal medya ve metaverse için kullanım alanları gelişiyor. Ödeme metodları açısından da artık yeni geliştirmeler ortaya çıkacak. İnsanlara sunulan seçenekler artacak”

“Bu teknolojik atılımın ateşleyicisi olacak”

Kumar ayrıca şirketin teknoloji yatırımlarını, müşteri deneyimini iyileştirme ve tedarik zincirinde verimliliği artırma da dahil olmak üzere üç temel alana odakladığını da söyledi:

“Şirket içinde inanılmaz bir bilgi işlem gücü bulunuyor. Dünyadaki dili tanımlayabilen bilgisayarlarımız var. Tüm dünyanın santim santim haritasını çıkardık ve bunu bilgisayarlarımıza geçtik. Nesneleri tanıyabilen bilgisayarlarımız var. Tüm bunlar, bir sonraki teknolojik atılımın ateşleyicisi olacaklar”

3 senede 5 bin teknik çalışan aldı

2019’da Walmart’ın ilk CTO’su konumuna gelen Kumar, adeta bir teknoloji devrimi başlattı. 3 sene içinde 20 bin kişiyi işe alan CTO, 5 bin kişilik de bir teknoloji çalışanını Walmart bünyesine kattı. Kumar döneminde Walmart ayrıca Atlanta ve Toronto’da da teknoloji merkezleri kurdu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl