1 günde %172 arttı: Wanchain’de neler oluyor?

Wanchain'in (WAN) fiyatı, bir günde yüzde 170'ten daha fazla değer kazandı. Bu, projeyle ilgili önemli bir duyurunun ardından, PoS'a geçişe günler kala geldi.

Wanchain’in (WAN) fiyatı 23-24 Ağustos aralığında yüzde 172 oranında arttı. Bu artış, kripto paranın Proof-of-Stake’e (PoS) geçişine günler kala geldi. Projenin arkasındaki ekip, birkaç gün önce doğrulayıcı node’ların ağda faaliyete geçtiğini ve kullanıcıların WAN token’larını Wanchain ağında stake edebileceklerini bildirdi.

Wanchain’de 3 Eylül’de uzun süredir kullanılan İzinli Proof-of-Work (PPoW) madencilik algoritması yerine WAN sahiplerinin ağın güvenliği için tuttukları WAN miktarına göre ödül kazanabilecekleri Proof-of-Stake algoritmasına geçiş yapılacak.

Wanchain’in CEO’su Jack Lu, konuyla alakalı olarak, “PoS’a topluluktan çok fazla katılım olabilir. Alıştıklarında bazı insanlar tüm zincir üstü yönetişim ve etkinliklere katılmak için daha fazla istekli olacaklar.” dedi.

Wanchain, doğrulayıcı node’ların ana ağda faaliyete geçtiğini duyurmasından bir gün önce de birkaç yeni ürün çıkardı. Bunlar arasında bir Android mobil cüzdan, masaüstü cüzdan ve yeni bir sitesi vardı.

Bu arada projeyle ilgili gelişmelerden WAN’ın fiyatı da önemli ölçüde faydalandı. 23 Ağustos’ta 0.22 dolardan işlem gören WAN, yüzde 172 yükselişle 24 Ağustos’ta 0,60 dolara kadar tırmandı. Daha sonra bir miktar gerileyen kripto para, TSİ 23.25 itibari ile 0.47 dolardan alınıp satılıyor. WAN, tarihi zirvesine Mayıs 2018’de ulaşmıştı. Fiyat o dönem 10 dolara çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl