Ronaldinho da Messi ile aynı meme coin’i paylaştı: Soru işaretleri arttı

Arjantinli yıldız Messi’nin ardından bir başka futbol efsanesi daha “WATER” adında Solana ağında çıkarılan yeni bir meme coin’in tanıtımını yapıyor.

Brezilyalı ünlü eski futbolcu Ronaldinho, bugün 77 milyon takipçiye sahip Instagram hesabından meme coin’i tanıtan bir hikaye paylaştı. Paylaşımın ardından WATER fiyatı, kısa süre için yüzde 50’den fazla arttı ancak akşam saatlerinde yüzde 40 değer kaybetti.

Meme coin ile ilgili ilk önemli paylaşımı dün Messi yapmıştı. Arjantinli yıldızın paylaşımı sonrası fiyat, yüzde 370 oranında artış göstermişti. Bu yükseliş, yine uzun ömürlü olmadı.

WATER, resmi internet sitesinde “İyilik token’ı” olarak lanse ediliyor. Meme coin’in piyasa değeri 500 milyon doların üzerine kadar çıkan ve 250 binden fazla sahibi olan BEER adlı bir başka meme coin’in arkasındaki ekiple iş birliği içinde oluşturulduğu belirtiliyor. Ayrıca, su problemleriyle ilgili küresel pazarlama ve sosyal kampanyalar yürütüleceği, dünyanın en büyük hayır kuruluşları ve karar alıcılarıyla ortaklıklar kurulacağı iddia ediliyor.

Öte yandan birçok soru işareti de var. WATER’ın arkasındaki ekiple BEER’i piyasaya sürene ekibin aynı olduğu öne sürülüyor. BEER, 10 Haziran’daki 0.00059 dolarlık zirve seviyesinden bu yana yüzde 95 oranında düşüş yaşadı. WATER’ın Solana ağındaki bir başka meme coin dolandırıcılığı olabileceğinden kaygı duyuluyor. Blok zinciri analiz şirketi Bubblemaps, kullanıcıları arzın en az yüzde 30’unun proje ekibi tarafından kontrol edildiğini belirterek WATER’a karşı dikkatli olmaya çağırdı.

WATER, geçtiğimiz ay düzenlediği ön satışta 40 milyon doların üzerinde fon toplamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl