Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Waves CEO’sundan yükselen DeFi’ye karşı “ICO balonu” uyarısı

Waves'in kurucusu ve CEO'su, son dönemde parlayan DeFi projelerinin 2017 ve 2018'de görülen ICO balonuna benzemesinden endişe duyuyor.

balon

Waves’in kurucusu ve CEO’su Sasha Ivanov, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında olası bir “ICO balon” konusunda uyarıda bulundu.

Ivanov, DeFi projelerine olan mevcut ilgiyi 2017 yılında görülen ICO projelerine ani sermaye akışına benzetti. Bilindiği üzere, ICO’lar sonunda yıkıcı bir etki yarattı ve tüm dünyada çok sayıda yatırımcı büyük paralar kaybetti.

Waves CEO’su, Cointelegraph‘a yaptığı açıklamada, DeFi’ye şiddetle inanırken büyüyen coşkudan endişe ettiğini ve bunun DeFi’nin uzun vadeli gelişimine zarar verebileceğini söyledi.

Ivanov, “DeFi ürünleri, muhtemelen nitelikli olmayan yatırımcıların bu ürünlere yatırım yapmalarını sınırlandıracak şekilde, basit ICO token’larından daha karmaşık bir yapıya sahip. Bununla birlikte gelecekteki kaçınılmaz fiyat oynaklığı ve çöküşler, DeFi’nin kitlesel benimsenmesine ciddi zarar verebilir.” şeklinde konuştu.

Özellikle 2018 yılından bu yana adım adım devam eden DeFi endüstrisinin büyümesi, 2020 yılında daha güçlü bir ivme ile ilerliyor.

DeFi, Blockchain üzerinde çalışan finansal uygulamalar ekosistemi olarak tanımlanabilir. Finans dünyasına aracıların ve merkezi sistem risklerinin ortadan kaldırılmasının yanı sıra masrafların büyük oranda azaltılması gibi avantajlar sağlayan DeFi’ın öne çıkan ve en popüler kullanım alanı ise borç alma ve borç verme üzerine.

DeFi’da borç alma ve borç verme, geleneksel bankacılık sistemine göre çok çeşitli kripto paranın desteklendiği anında kredi imkanı, anında işlem sonlandırma, kolay borçlanma, kolay borç verme, güven ihtiyacının en aza indirilmesi, kredi kontrolünün olmaması ve neredeyse sıfır işlem maliyeti gibi avantajlara sahip.

Son günlerde Compound (COMP) ve Aaeve (LEND) başta olmak üzere birçok DeFi token’ı öne çıktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl