Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

2

BTCUP ve BTCDOWN: Waves.Exchange’in yeni varlıkları, 3 kat kaldıraç sunuyor

waves exchange

Basın bülteni

Kaldıraçlı varlıklar, yatırımcıların kredili işlemler ile ilişkili yüksek riskler olmaksızın kripto paralardaki volatiliteden yararlanmalarına olanak tanır. Waves.Exchange, kaldıraçlı token’ları uygulamaya koyan büyük borsalar arasındaki en sonuncu ve bunu akıllı sözleşmeler kullanarak yapan ilk borsa.

Kaldıraçlı varlıklar: Kredili işlemlere düşük riskli bir alternatif

Kripto para varlıklarında kaldıraç kullanmanın geleneksel yolu, bir borsadan borç almaktır. Başarılı bir işlem sonucunda trader kazançlarını katlayabilir fakat piyasada işler beklenilen gibi gitmezse borç veren taraf, açık pozisyonlarını tasfiye etmeye zorlayabilir.

Kaldıraçlı varlıklar, aynı hedefe daha az riskle ulaşmanın bir yolunu sunuyor. Fiyatları, dayanak varlığın oynaklığını izler. Örneğin 3 kat kaldıraçlı bir token, dayanak varlık yüzde 1 oranında değer kazanırsa yüzde 3 kâr sağlayabilir.

Waves.Exchange’in yeni merkezi olmayan ürünleri: BTCUP ve BTCDOWN

Waves.Exchange, iki tür kaldıraçlı token sunuyor:

1) BTCUP: BTC’nin fiyatı arttığında değer kazanan bir “boğa” varlığı

2) BTCDOWN: BTC’nin değeri düştüğünde fiyatı yükselen bir “ayı” token’ı

Her iki varlık için de hedef kaldıraç seviyesi, olası kayıpları en aza indirmek ve kazançları artırmak için 1.5 kat ile 3 kat arasında değişiyor. Kaldıraç seviyesi, BTC’nin fiyatı her değiştiğinde yeniden dengelenir.

Her iki kaldıraçlı varlık da USDN (Neutrino USD) ile işlem görüyor. Bilindiği üzere USDN, değeri dolara sabitlenmiş olan bir kripto para. USDN, staking yoluyla yılda yüzde 12 ila 15 getiri sağladığından kendi başına çekici bir yatırım varlığıdır.

BTCUP ve BTCDOWN’ın en önemli avantajlarından biri, tasfiye edilememeleridir. Borsa fiyat ne kadar değişirse değişsin bir teminat tamamlama çağrısında bulunmaz. Kaldıraçlı token’lar, diğer tüm kripto varlıklar gibi çalışır. Süresiz olarak tutulabilirler ve gerektiğinde de satılabilirler.

Diğer borsalardaki kaldıraçlı token’lara göre temel farklar: Şeffaflık ve akıllı sözleşmeler

Waves.Exchange üzerindeki kaldıraçlı token’lar ile diğer platformlardaki benzer varlıklar arasında büyük bir fark var. BTCUP ve BTCDOWN bir akıllı sözleşme ile çalışır ve USDN cinsinden doğrulanabilir bir teminatla destekleniyor. Waves Explorer‘da herhangi bir kullanıcı, sözleşme ve teminatın durumunu inceleyebilir. Binance ve Poloniex gibi diğer borsalar bu kadar şeffaflık sunmazlar.

Bir diğer önemli avantaj, hedef kaldıraç formulünün halka açık olması ve mevcut kaldıraç seviyesinin açıkça gösterilmesidir. Buna karşılık, Binance gizli bir algoritma kullanır ve asla gerçek kaldıraç rakamını göstermez.

En önemlisi, sahipleri yüzde 1’lik bir blok zincir ücret ödeyerek akıllı sözleşme ile BTCUP ve BTCDOWN’ı her an USDN için kullanabilirler. Bu, bir trader’ın kaldıraç token’larını açık piyasadaki likiditeden bağımsız olarak kolayca stabil kripto paralara dönüştürebileceği anlamına geliyor.

Kaldıraçlı BTC’ye maruziyetin daha iyi bir yolu

BTCUP ve BTCDOWN, bir margin call riski olmadan Bitcoin piyasasında kazancı en üst düzeye çıkarmanın kolay bir yoludur. Anında paraya çevirme özelliği sayesinde yatırımcılar, kaldıraçlı varlıklar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirler.

BTCUP ve BTCDOWN’ın tamamen şeffaf ve merkezi olmayan karakteri, onları diğer borsalar tarafından sunulan token’lardan ayırıyor. Ayrıntılı bilgi Waves.Exchange‘de mevcut!

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl