Waves kurucusundan USDN açıklaması: Yeni sabit coin çıkaracağım

Son 1 senede çok tartışılan ve fiyatında sert oynamalar olan Waves ekosisteminin sabit coin'i USDN ile ilgili, kurucu Sasha Ivanov'dan yeni bir açıklama geldi. Ivanov sorunu çözmek için yeni sabit coin çıkaracağını belirtti.

Son günlerde 1 dolara olan dengesi ciddi şekilde bozulan ve 0.58 dolara kadar inen Waves sabit coin’i USDN’de düzelme hala gerçekleşmezken, konuyla ilgili ekosistem kurucusu Sasha Ivanov’dan açıklama geldi. Ivanov Twitter hesabından yaptığı açıklamada yeni bir sabit coin çıkaracağını söyledi.

“Dengesi bozulamayacak bir coin olacak”

Ivanov, yeni sabit coin ile ilgili detay paylaşmadı ancak “Yeni bir sabit coin çıkaracağım. USDN’de yaşananlara karşı önlemler içeren bir sabit coin olacak” açıklamasını yaptı.

Waves kurucusu ayrıca Twitter’dan gelen soruları da yanıtladı ve bir takipçisinin “Sürekli dengesi bozulan sabit coin’ler en son ihtiyacımız olan şey…” yazması üzerine, “Bu sabit coin’in dengesi bozulamayacak” dedi.

Waves’in yeni LUNA olacağı yönünde yapılan yorumlara da cevap veren Ivanov, “LUNA ile Waves’in hiçbir benzerliği yok” yorumunu yaptı. Ivanov ayrıca Do kwon gibi Dubai üzerinden başka yerlere uçak bileti bakması yönünde atılan manidar mesajlara da “Şu an zaten Dubai’deyim” diyerek cevap verdi.

Alameda savaşı hala akıllarda

Hatırlanacağı üzere Waves geçtiğimiz sene Nisan ayında, çok büyük yükselişler yaşamış ancak kısa süre içerisinde benzer şekilde sert düşmüştü. Ivanov ise, bugün işlemleri hala tartışmalı olan ve iflas etmiş konumdaki Alameda şirketini suçlamıştı. Sam Bankman-Fried ise Ivanov’un iddialarına “Saçmalık” diyerek cevap vermişti. Ivanov ayrıca FTX borsasının da kendilerinden Waves’in listelenmesi karşılığında 1.5 milyon dolar talep ettiğini belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl