Waves, teknoloji devi Microsoft ile ortaklık açıkladı

Waves'in kurumsal kolu Waves Enterprise, Microsoft Rusya ile beş yıllık bir iş birliği anlaşmasına imza attı. Microsoft Rusya'dan Waves için övgülü ifadeler kullanıldı.

microsoft

Waves’in kurumsal kolu, Microsoft Rusya ile iş birliği yapıyor.

Waves Enterprise’ın bugün yaptığı açıklamada, Microsoft Rusya ile kurumsal Blockchain çözümleri üzerinde birlikte çalışmak üzere beş yıllık bir anlaşmaya imza atıldığı bildirildi.

Moskova merkezli bir tokenizasyon platformu olan Waves, geçtiğimiz yıl kurumsal müşterilere hizmet sunmak için Waves Enterprise’ı kurmuştu.

Anlaşma kapsamında tarafların Blockchain’i endüstriyel varlıkların tokenizasyonunun yanı sıra yeni tedarik zinciri çözümleri için kullanmak istediği kaydediliyor. Endüstriyel varlık terimi, ağır makinelerden temel ofis ekipmanlarına kadar her şeyi kapsıyor.

Açıklamaya göre Waves Enterprise, Microsoft Azure Pazaryerine eklenecek ve böylece Waves Enterprise ürünleri, Microsoft küresel bulut ekosisteminde sadece Rusya’da değil, dünya çapında geniş bir şirket yelpazesinde kullanılabilir hâle gelecek. Ek olarak Waves Enterprise, Microsoft Azure Stack Hub’a dahil edilecek. Waves Enterprise ile Microsoft, Waves Enterprise’ın Blockchain altyapısı ile entegre edilecek Azure analitik araçlarına dayalı bir bulut hizmeti de geliştirmeyi hedefliyor.

Microsoft Rusya Başkanı Christina Tikhonova, konuyla ilgili olarak “Waves Enterprise, küresel olarak merkezi olmayan çözümler ekosisteminin geliştirilmesine büyük katkı sağlayan önde gelen uluslararası Blockchain platformlarından biridir. Ortaklığımızın Rusya’da ve ayrıca dünyada kurumsal sektörde Blockchain teknolojisinin tam anlamıyla gerçekleştirilmesini kolaylaştıracağından eminiz.” şeklinde konuştu.

Haber, WAVES’in fiyatını nasıl etkiledi?

Duyuruyla beraber WAVES’in fiyatı hareket kazandı. Kripto para, 1.24 dolar seviyesinden yüzde 22 artışla kısa sürede 1.52 dolara yükseldi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl