Web 3 projelerine yatırım için 200 milyon dolarlık fon oluşturuldu

Güney Koreli girişim sermayesi şirketi Hashed, 200 milyon dolarlık yeni bir fon oluşturduğunu açıkladı. “The Hashed Venture Fund II” olarak adlandırılan fon, metaverse, blok zinciri tabanlı oyunlar, NFT’ler ve DeFi dahil, Web 3 girişimlerine yatırım yapacak.

Hashed’den yapılan açıklamada, “Web 3’ün güveni yeniden sağlama ve oyuncuların metaverse’ü nasıl tanımlaması gerektiği konusunda toplu olarak kritik kararlar aldığı yeni yönetişim türlerini devreye sokma potansiyeli konusunda büyük ölçüde iyimseriz.” denildi.

Hashed, geçen sene açıkladığı ilk fonu için 120 milyon dolar toplamıştı ve şirket, bu fon aracılığıyla dYdX, Mythical Games, Republic, Chain ve NFTBank gibi çok sayıda girişime yatırım yaptı.

200 milyon dolarlık yeni fonun ise yatırımlarına başladığı ve iki yıl içinde bu yatırımların tamamlanmasının hedeflendiği açıklandı.

Axie Infinity ve The Sandbox’ın yatırımcısı

Öte yandan fonun yatırımcıları ise gizli tutuldu. Bununla birlikte, Güney Kore’nin en büyük bilgi teknolojisi şirketlerinden, holdinglerden ve dünyaca ünlü yatırım şirketlerinden katılımlar olduğu kaydedildi. 2017 yılından bu yana Web 3 oyun alanında aktif bir yatırım şirketi olarak yer alan Hashed, Axie Infinity ve The Sandbox gibi projelerin de yatırımcısıydı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl