Web3 projesi Octopus: Bu ‘ayı piyasası’ öncekilerden farklı

NEAR ağı üzerine inşa edilen Web3 projesi Octopus Network, sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için yeniden yapılanmaya gideceğini açıkladı.

Octopus Network, yeniden yapılanma sürecinin bir parçası olarak 30 çalışanından 12’sini, yani personelin neredeyse yüzde 40’ını işten çıkarmak zorunda kalacak. Kalan çalışanların maaşlarının yüzde 20’si kesilirken token’ındaki ekip payının dağıtımına süresiz olarak bloke getirildi.

“Bu ‘kripto kışı’ öncekilerden farklı”

Octopus Network’ün kurucusu Louis Liu, daha önce de ‘kripto kışları’ gördüğünü fakat bunun diğerlerinden oldukça farklı olduğunu söylüyor. Liu, Web3 girişimlerinin çoğunun bunun altından kalkamayacağını iddia ediyor ve mevcut kripto kışının en az bir yıl daha süreceğini düşünüyor.

Liu, işten çıkarmaların ve maaş kesintilerinin ağı piyasanın zor koşullarından çıkarmak için yeterli olmayacağını ve Near ile IBC yapısına dayalı yeni bir stratejiye ihtiyaç duyulacağını söyledi.

Borsalar, projeler üst üste işten çıkarmalara gitti

Geçtiğimiz birkaç ay içinde birçok işletme çalışanlarını işten çıkarmak ve zor kararlar almak zorunda kaldı. Projelerin yanı sıra bazı büyük kripto para borsaları da toplamda binlerce çalışanıyla yollarını ayırdı. Mevcut piyasa eğilimi devam ettiği takdirde daha fazla işten çıkarmanın da yolda olduğu söyleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl