Web3 oyun geliştiricisi Revolving Games’e Polygon ve Animoca’dan yatırım

Web3 oyun geliştiricisi şirket Revolving Games ön-tohum ve tohum yatırım turlarını tamamlayarak 25.2 milyon dolar toplamayı başardı. Şirkete yatırım yapan firmalar arasında bir başka oyun geliştiricisi şirket Animoca Brands, kripto para odaklı yatırım firması Pantera Capital, Polygon ve Dapper Labs de bulunuyor.

oyun

Blok zinciri tabanlı oyun geliştirme firması Revolving Games iki tohum yatırım turunda 25 milyon doladan fazla yatırım aldı. Bir ön-tohum turunda 12 milyon dolar, diğer tohum yatırım turunda ise 13.2 milyon dolar toplayan şirketin destekçileri arasında Pantera Capital, Animoca Brands, Polygon, Dapper Labs ve Grand Theft Auto yaratıcısı Dan Houser de yer aldı.

Revolving Games yaptığı açıklamada toplanan fonun tümünün, önümüzdeki iki senede yaratılacak olan merkeziyetsiz web3 oyunları için harcanacağını belirtti.

Konuyla ilgili konuşan Sandbox’ın en büyük hissedarı konumundaki Animoca Brands şirketinin kurucu ortağı Yat Siu da “Heyecan verici ve benzersiz oyun deneyimlerinden oluşan gerçek bir web3 ekosistemi oluşturma konusunda tutkulu insanlarız. Bizim tutkumuzun Revolving Games şirketinde de olduğunu görmek çok güzel” dedi.

Bilindiği üzere Revolving Games şirketi, AAA Oyunları adı verilen kategoride uzmanlaşmış bir şiket… AAA kategorisi Grand Theft Auto, Halo ve Call of Duty gibi yüksek bütçeli ve profilli oyunların sınıflandırılması için kullanılıyor.

Blok zinciri tabanlı oyunlar henüz AAA kategorisine yükselememiş olsa da geçen sene Axie Infinity oyunuyla başlayan çılgınlığın her geçen gün büyüdüğü de bir gerçek…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl