Web3 yatırım firması CoinFund 300 milyon dolarlık fon açıkladı

Kripto odaklı yatırım firması Coinfund, erken dönem blok zinciri projelerine destek olmak amacıyla 300 milyon dolarlık bir fon başlattı. CoinFund Ventures I Fonu olarak adlandırılan fon; web3 ve blok zinciri altyapı sağlayıcısı şirketlerle oyun, NFT, DeFi ve varlık yönetim firmalarına yatırım yapacak.

web3

Kripto para ve Web3 yatırım firması CoinFund, erken dönem tohum seviyesinden A Serisi yatırım alacak şirket seviyesine yükselen şirketlere yatırım yapmak üzere 300 milyon dolarlık bir fon başlattığını açıkladı. Fonun, kripto para piyasalarının ciddi düşüşler yaşadığı bir dönemde açıklanması da, büyük şirketlerin bu alana güvenini göstermesi açısından dikkat çekiyor.

Bu yeni fonun arkasında ise kurumsal yatırımcılardan aile ofislerine ve kripto para şirket kurucularına kadar sektörün dev oyuncularının olduğu belirtiliyor.

“Kripto ve Web3’ten daha büyük fırsat görmedim”

CoinFund yöneticilerinden David Pakman, fonla ilgili açıklamalarında web3 ve kripto para endüstrisinin yarattığı fırsatlara değindi ve şunları söyledi:

“30 yıllık teknoloji geçmişimde kripto paralar ve Web3’ten daha büyük fırsat görmedim. Merkeziyetsiz, belli kurumlardan izin almak zorunda kalmayan, internet topluluğu tarafından yönetilen ve fikri mülkiyet haklarının küresel anlamda kilidini açmak için vârolan şirketlerle birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz”

Pakman, 13 yıl girişim sermayesi şirketi Venrock’ta çalıştıktan sonra 2021’in Ekim ayında CoinFund’a geçmişti. Pakman şu anda ayrıca Dapper Labs ve Rarible gibi NFT odaklı çalışan dev şirketlerin de yönetim kurullarında yer alıyor.

Hatırlanacağı üzere bu tür yatırımların başını ise, yine Web3 ve metaverse konusunda dev yatırımlar yapan a16z şirketi çekiyor. Andreessen Horowitz (a16z) Ocak ayında tam 4,5 milyar dolarlık bir fon duyurmuştu. Bu fonun 1 milyar doları da 1 dijital varlık startup’larına yapılacak olan tohum yatırımlara ayrılacağı açıklanmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl