Oyun şirketinin token’ı 4 borsanın delist kararından sonra yüzde 80 düştü!

Güney Kore'nin blok zinciri tabanlı oyun geliştiricisi şirketi Wemade'in WEMIX token'ı, dört borsanın aldığı delist kararının ardından adeta yerin dibine çakıldı.

Güney Kore’de bir mahkeme, blok zinciri tabanlı oyun geliştiricisi şirket Wemade’in, 4 kripto para borsasının token delist etme kararına karşı yaptığı itirazı reddetti. Mahkeme kararının ardından Wemade şirketinin hisseleri ve WEMIX token’da sert düşüş yaşandı.

Bilindiği üzere Güney Kore’nin en büyük 4 kripto borsası Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit kısa süre önce WEMIX token’ı topluca delist etme kararı almışlardı. 4 borsa ülkenin toplam işlem hacminin %95’ini oluşturuyor.

Borsalar 24 Kasım’da aldıkları bu karardan önce Wemade şirketine, WEMIX token’ın dolaşımdaki arzıyla ilgili tutarsızlıklar olduğu konusunda bir uyarı geçmişlerdi. Wemade’in yılın Ocak ayında 245 milyon olarak belirttiği arzın, Ekim ayında 317 milyon adede çıktığı ve delist kararının bu yüzden alındığı iddia ediliyor.

Kasım ayındaki delist kararının ardından WEMIX token’ın değeri %70 düşerken, şirket hisseleri de yüzde 30 geriye gitmişti. Mahkeme kararının ardından, WEMIX token’da bir sert düşüş daha geldi ve token %80’den fazla düşüş yaşadı.

Yaklaşık 1 ay önce 1,5 dolardan işlem gören token’ın şu anki fiyatı ise 0,16 dolar civarında…

Wemade CEO’su Henry Chang ise kararı “haksızlık” olarak nitelendirdi. Şirketten yapılan açıklamada mahkeme kararına saygı duyulduğu ancak WEMIX’in ilerleyen dönemlerde içinde denizaşırı ülkelerin de olduğu birçok borsada listeneceği belirtildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl