Dört kripto para borsasının uyarı verdiği token, yüzde 30 düştü

Güney Koreli bir blok zinciri oyun geliştiricisi olan Wemade, ülkedeki dört büyük kripto para borsası tarafından dolaşımdaki miktara ilişkin rakamları yanlış bildirdiği gerekçesiyle "yatırım uyarısı" listesine alınmasının ardından sert düştü.

Güney Kore merkezli kripto para borsası Upbit’in bildirdiğine göre, Güney Kore’nin Dijital Varlık Borsası Birliği (DAXA) 27 Ekim’de WEMIX token’ının dolaşımdaki miktar bilgilerinin yanlış bildirdiğini fark ettikten sonra dijital varlığı “dikkat edilmesi gereken yatırım” olarak belirledi.

WEMIX ihraççısı, ocak ayında Upbit’e 245 milyon token’lık tahmini bir dolaşım sağlamıştı. Ancak 25 Ekim’e kadar dolaşımda olan gerçek WEMIX token’ları tahmini 72 milyon aştı.

İki hafta süre verildi

Kripto para piyasası izleme kuruluşu olan DAXA, konuyla ilgili iki haftalık bir inceleme başlattı. İkinci haftanın sonuna kadar sorun çözülmediği takdirde, borsaların token ile olan iş birliklerini sona erdirebileceği belirtildi.

Wemade, blok zinciri ana ağı için likidite sağlama, kripto kredi verme, ekosistemi genişletme ve yönetme mevduatları için kullanılan WEMIX token’larının ihracını hariç tutarak hata yaptığını açıkladı.

Wemade, daha güçlü öngörülebilirlik ve şeffaflık için token varlıklarını üçüncü taraf bir emanetçiye teslim edeceğini duyurdu.

WEMIX yüzde 30 değer kaybetti

Wemade’in dünya çapındaki oyun platformunun önemli bir bileşeni olan WEMIX’in fiyatı, dört borsanın yatırım uyarısı yayınlamasının ardından yüzde 30’dan fazla değer kaybetti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl