Delist kararıyla düşen token, şirket alımıyla yüzde 100’e yakın yükseliş yaşadı

Güney Koreli blok zinciri oyun şirketi Wemade'in token'ı olan WEMIX, yaşadığı büyük düşüşten sonra 24 saatte yüzde 100'e yakın yükseliş yaşadı. Çıkışın arkasında Wemade şirketinin yeniden alım ve yakım programının da etkisi var.

grafik

Oyun, metaverse ve NFT’lerin büyük ilgi gördüğü Güney Kore’de, bu alana yatırım yapan şirketlerden biri olan Wemade, dün ülkedeki bir mahkemeden kendisine büyük darbe vuran bir karar almıştı. Mahkeme, Kore’nin en büyük 4 borsasının, şirket token’ı olan WEMIX’i liste dışı bırakmalarına yapılan itirazı reddetmişti.

İşte bu mahkeme kararının ardından düşen WEMIX token’ın değeri, şirketten gelen açıklamalarla 24 saatte yüzde 100’e yakın bir yükseliş gördü. Wemade şirketi 10 milyon dolarlık WEMIX token alacağını ve bunların hepsi yakacağını açıkladı.

%100’lük yükseliş var

Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit borsalarının delist kararının ardından uzun süredir düşüşte olan WEMIX, dünkü mahkeme kararıyla 0.15 dolara kadar inmişti ama şirketin geri alım programıyla fiyat 0.30 dolara kadar çıktı.

Wemade şirketiWEMIX token yakımlarını 2023’ün Mart ayına kadar sürdürecek.

Huobi ve Gateio’da işlem görüyor

Güney Kore’nin işlem hacminin %95’ine sahip olan 4 borsanın delist kararına rağmen WEMIX’in Huobi ve Gateio gibi borsalarda listelenmeye devam etmesi de dikkat çekiyor. Şirket CEO’su dün yaptığı açıklamada, başka denizaşırı ülke borsalarında da listelenmelerin geleceğini belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl