Restoranda WiFi’ye bağlandı, 100 bin Euro değerindeki Bitcoin’lerini çaldırdı

Bitcoin yatırımcısı olan kimliği belirsiz 36 yaşındaki bir adam, Avusturya’nın Viyana şehrinde bulunan bir restoranda kablosuz ağa bağlandıktan sonra toplam 100.000 Euro (yaklaşık 468 bin TL) değerindeki Bitcoin‘lerini çaldırdı. Yaşanan bu son durum, bir ödeme şekli olarak günden güne büyüyen bir popülariteye sahip Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimlerinin güvenliği üzerindeki endişeyi artırdı. Güvenlik sorunlarından dolayı bilinen en bilinen Bitcoin hırsızlığı 2014 yılında dönemin en büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox’un çöküşüydü. Yüz binlerce Bitcoin’in çalındığı iddia edilen olayla...

Bitcoin yatırımcısı olan kimliği belirsiz 36 yaşındaki bir adam, Avusturya’nın Viyana şehrinde bulunan bir restoranda kablosuz ağa bağlandıktan sonra toplam 100.000 Euro (yaklaşık 468 bin TL) değerindeki Bitcoin‘lerini çaldırdı.

Yaşanan bu son durum, bir ödeme şekli olarak günden güne büyüyen bir popülariteye sahip Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimlerinin güvenliği üzerindeki endişeyi artırdı.

Güvenlik sorunlarından dolayı bilinen en bilinen Bitcoin hırsızlığı 2014 yılında dönemin en büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox’un çöküşüydü. Yüz binlerce Bitcoin’in çalındığı iddia edilen olayla ilgili olarak borsanın eski CEO’su Mark Kerpeles, şu anda Japonya’da veri manipülasyonu ve zimmete para geçirme suçlarıyla yargılanıyor.

Diğer vakalar

2017 yılının ortasında Güney Kore’de bulunan en büyük Bitcoin ve Ethereum borsası bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradı ve yaklaşık olarak 1 milyon Dolar değerindeki dijital para birimleri çalındı.

Bunun yanı sıra Pennsylvania’lı bir adam, kısa bir süre önce 40 milyon Dolar’lık Bitcoin çaldığını itiraf etmişti.

Bu olaylara karşın dijital para birimleri yatırımcılar arasında popülaritesini artırmayı sürdürüyor. Bundan dolayı 2017 yılının başında 8.17$ olan Etherem fiyatı sadece birkaç ayda yüzde 2600 oranında artış gösterdi. Lider dijital para birimi Bitcoin ise yıl başında 1027$’dı. Şimdi ise 8000$’ı aştı…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl