Ünlü analist Willy Woo’dan ‘hash ribbon’ ile birlikte Bitcoin için yükseliş senaryosu

Bitcoin'de fiyat hareketinin yönünün nereye olacağı tartışılırken, ünlü analist Willy Woo, X hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulundu ve özellikle madenci satışlarına değindi. Madencilerin büyük satışlarının ardından genelde ralli başladığını belirten Woo, "Almaya devam edin ve tutun (hodl)" dedi.

Zincir üstü veriler üzerinden yaptığı analizlerle bilinen Will Woo, Bitcoin’de bir ralli beklediğini ancak bunun kolay şekilde yaşanmayacağını ifade etti. Özellikle Bitcoin’de madencilik faaliyetlerinin ve ağın güvenliğinin analiz edildiği “hash ribbons” göstergesini işaret eden Woo, ATH seviyesinin yukarı yönlü kırılacağını ancak bunun için fazlaca tasfiye yaşanması gerektiğini yazdı.

“Daha fazla acı ve sıkıcılık gerek”

Şu andaki durumun hoş olmadığını belirten Woo, daha fazla sıkıcılık ve acı gerektiğini ifade etti:

“Biliyorum durum iyi değil ancak Bitcoin, daha fazla acı yaşanmadan ve sıkıcı bir dönem görülmeden rekorunu tazelemeyecek. İşin olumlu yanı ise, madenciler her geçen gün daha fazla BTC satıyor. Bu artık sona erdiği zaman, genelde büyük bir ralli yaşanır. Aşağıdaki hash ribbons grafiğindeki sıkışmalara bakın. Almaya devam edin ve tutun (hodl)”

Bilindiği üzere hash ribbons göstergesi, Bitcoin madencilerinin hash rate’teki değişiklikleri ve bu değişikliklerin fiyat üzerindeki etkilerini takip etmek için kullanılıyor.

Willy Woo’nun paylaştığı bu grafikte de, mavi çizgi Bitcoin fiyatının, altındaki sarı çizgi ise hash rate’in gidişatını gösteriyor.

Gri ve lacivert bölgelerin kesiştiği noktalar ise hash rate ve onun da etkisiyle fiyatta sert düşüş ya da yükselişlerin geldiği, başladığı dönemleri işaret ediyor. Woo’nun grafiğinde de, gri bölgenin bittiği ve lacivert (koyu) bölgeye girildiği görülüyor. Dolayısıyla belli bir süre içerisinde hem hash rate’de hem de fiyatta sert bir hareket gelebilir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl