Winklevoss ikizleri, fiyat 380.000$’ı bulsa bile Bitcoin’lerini satmayacak

Winklevoss ikizler olarak da bilinen Tyler ve Cameron Winklevoss, hala Bitcoin'in önümüzdeki birkaç on yıl boyunca en iyi yatırım olarak kalacağına inanıyorlar.

Winklevoss ikizler olarak da bilinen Tyler ve Cameron Winklevoss, New York Times’a verdikleri röportajda Bitcoin‘in geleceğine dair çarpıcı sözler sarf ettiler.

‘Pazar payı 8 trilyon Dolar’a ulaşacak’

2012’de Facebook halka açıldığında Winklevoss ikizleri, Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg’e açtıkları dava neticesinde Facebook’tan hisse sahibi oldular. İkizler, Facebook hisseleri sayesinde 2013’te 300 milyon Dolar’lık bir servete ulaştılar.

Facebook’tan başarılı bir çıkış yapmalarının ardından Roger Ver ve Charlie Shrem gibi birkaç yatırımcının Bitcoin’e yatırım yaptıkları dönemde 10$’dan Bitcoin satın almaya başladılar.

Winklevoss, ikizleri birkaç ay boyunca 11 milyon Dolar değerinde 120 bin Bitcoin aldılar.

İkizlerin 120 bin Bitcoin’i sadece dört yıl içinde onlara yaklaşık 1.7 milyar Dolar kâr sağladı.

New York Times’a bir röportaj veren ikizler, önemli bir varlık sınıfına, bir değer saklama aracına ve takas ortamına dönüştüğü için Bitcoin fiyatının önümüzdeki yıllar boyunca katlanarak artacağını söylediler.

Winklevoss ikizleri, Bitcoin’in pazar payı 8 trilyon Dolar’ı, fiyatı ise 380.950$’ı aştığında bile Bitcoin satmayacaklarını belirttiler. Tyler Winklevoss, para olarak programlanabilir, taşınabilir, değiştirilebilir, bölünebilir özellikleri ve güvenlik nedeniyle Bitcoin’in altından daha iyi olduğunu kaydetti:

“Komik bir şekilde, Bitcoin fiyatı 380.950$’ı bulsa dahi orada satacağımızdan emin değilim. Bitcoin, altından daha fazlası – Programalanabilir bir değer deposu. Yeniliğe devam edebilir.”

Daha da önemlisi Tyler, Winklevoss ikizlerinin kripto para biriminin arkasındaki teknolojinin uzun vadeli performansına inandıklarından Bitcoin’in yüksek volatilitesi ve hızlı hareketinden etkilenmediklerini belirtti.

Winklevoss ikizlerin İngilizce’de “İkizler” anlamına gelen “Gemini” adında bir kripto para borsası da bulunuyor. Borsa, günlük olarak ortalama 100 milyon Dolar’ın üzerinde bir hacme sahip.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl