Kripto ikizleri de “Trump” dedi: 1’er milyon dolarlık Bitcoin bağışladılar

ABD başkanlığına yeniden aday olan Donald Trump'a kripto dünyasının desteği devam ediyor. Gemini borsasının kurucuları olan Winklevoss ikizleri Donald Trump'ın kampanyasına 1'er milyon dolarlık Bitcoin bağışladıklarını açıkladılar. Winklevoss kardeşler Biden hükumetini de sert şekilde eleştirdiler.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin madencileriyle görüşen Donald Trump’a bir destek de Gemini borsasının kurucularından geldi. Winklevoss ikizleri olarak da bilinen Tyler ve Cameron Winklevoss, Trump kampanyasına 1’er milyon dolarlık Bitcoin bağışladılar.

“Devlet kurumlarını silah olarak kullandılar”

İki kardeşin X hesabından yaptıkları açıklamalarda Biden hükumetine ise sert tepki vardı. Tyler Winklevoss kendi hesabından çok daha uzun ve detaylı bir yazı yazarak Biden hükumetinin, çeşitli devlet kurumlarını kripto dünyasına karşı silah olarak kullandığını belirtti:

“Kurumlar çürümüş hale gelmiştir. Başlarına seçilmiş değil, atanmış bürokratlar getirilmiştir. Bu kişiler Biden’ın verdiği emirlerin dışına çıkamazlar. Kongre, bu kişilere hiçbir zaman ne kripto ne de Amerika’daki başka bir endüstrinin kaderini belirleme hakkı vermemiştir”

Tyler Winklevoss ayrıca, Biden hükumetinin kripto karşıtı politikaları sebebiyle bazı banka hesaplarının da kapatıldığını ve sadece şirketlerin değil, bireysel olarak insanların da, sadece kripto para sahibi oldukları için bunun “cezasını çektiğini” söyledi.

“Trump, Bitcoin ve kripto dostu”

Donald Trump’a da övgüler yağdıran Tyler Winklevoss, onun Bitcoin ve kripto dostu olduğunu ve bu nedenle de ona oy vereceğini belirtti:

“Başkan Donald Trump hem Bitcoin hem de kripto dostudur. Bunun tartışması bile olmaz. Tersini söyleyen ya hayal görüyordur ya da yanlış bilgilendirilmiştir. Artık ülkemizi geri kazanmanın vakti geldi. Kripto dünyasının Washington’a bir mesaj gönderme vakti geldi. Kriptoya yapılan saldırı aslında bir politik intihardır. Bu yüzden ben oyumu Donald Trump’a vereceğim”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl