Cameron Winklevoss: Bitcoin, 10-20 kat daha değerlenebilir

Ünlü Winklevoss ikizlerinden Cameron, Bitcoin fiyatındaki olağan dışı yükselişin uzun vadede daha da artması gerektiğini öne sürdü. Cameron Winklevoss, CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin’in altının düzenin bozma yeteneğinden dolayı altın 2.0 olduğunu ifade etti. “Bitcoin’in özellikleri göz önüne alındığında her zaman altın 2.0 olduğunu düşünüyorduk. Altın kıttır, Bitcoin de aslında sabittir. Bitcoin altına nazaran daha taşınabilir ve bölünebilir. 300 milyar Dolar’lık piyasa değeriyle kesinlikle çok önemli bir beğeni görüyor ancak altının piyasası 6 trilyon Dolar. Bitcoin’in altın 2.0 olduğunu doğru...

Ünlü Winklevoss ikizlerinden Cameron, Bitcoin fiyatındaki olağan dışı yükselişin uzun vadede daha da artması gerektiğini öne sürdü.

Cameron Winklevoss, CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin’in altının düzenin bozma yeteneğinden dolayı altın 2.0 olduğunu ifade etti.

“Bitcoin’in özellikleri göz önüne alındığında her zaman altın 2.0 olduğunu düşünüyorduk. Altın kıttır, Bitcoin de aslında sabittir. Bitcoin altına nazaran daha taşınabilir ve bölünebilir. 300 milyar Dolar’lık piyasa değeriyle kesinlikle çok önemli bir beğeni görüyor ancak altının piyasası 6 trilyon Dolar. Bitcoin’in altın 2.0 olduğunu doğru olarak kabul ettiğimizde 10-20 kat daha değerlenebileceğini söyleyebiliriz. Çünkü hala önemli bir delta var.”

Bitcoin için diğer önemli gelişmeler

CBOE, Pazartesi günü Bitcoin’de vadeli işlemlere başlayacak. İşlemler, Winklevoss ikizlerin sahibi olduğu dijital para borsası Gemini’de gerçekleştirilecek. CME Group da önümüzdeki 18 Aralık tarihinde Bitcoin’de vadeli işlemlere başlayacak.

Birkaç uzmana göre Bitcoin vadeli işlemlerinin başlatılması, ETF’lerin piyasaya sürülmesine yardımcı olacak. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hala bu konuda çalışmalar yürütüyor.

Winklevoss’a göre Bitcoin vadeli işlemleri ürünlerinin piyasaya sürülmesi diğer ürünlerin de sahnesini hazırlıyor:

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl