Winklevoss’tan SEC’ye ağır sözler: Berbat kripto yatırımlarına zorladılar

Kripto para borsası Gemini'ın kurucularından olan Cameron Winklevoss, SEC'ye yönelik ağır ifadeler kullandı. Winklevoss, SEC'nin spot Bitcoin ETF'lerine onay vermemesinin yatırımcıları felakete sürüklediğini belirtti.

SEC’ye son dönemde sert eleştiriler getiren kişilerden biri olan Winklevoss ikizlerinden Cameron, yine ağır ifadeler kullandı.

“SEC sınıfta kaldı”

SEC’nin spot Bitcoin ETF’lerine onay vermemesinin yatırımcıları hiçbir değeri olmayan ürünlere para koymaya ittiğini belirten Winklevoss, Twitter hesabından şunları söyledi:

“SEC’nin ret kararları ABD’li yatırımcılar için büyük bir felaket yarattı. Bugün aslında Tyler ve benim ilk spot Bitcoin ETF başvurumuzda 10 yılın dolduğu gün… SEC ise o günden bu yana herkese ret cevabı verdi. Tüm yaşananlar SEC’nin aslında nasıl sınıfta kaldığını da gösterdi. Yatırımcılar, Grayscale Bitcoin Trust gibi berbat yatırımlara zorlandılar ki GBTC bugün dev bir indirimli fiyatla ve büyük işlem ücretleriyle satılmaya devam ediyor”

Bilindiği üzere Grayscale şirketi ve Gemini borsası, FTX’in iflasından bu yana büyük bir tartışma ve karşılıklı atışma içinde yer alıyor. Cameron Winklevoss, ocak ayındaki bir açıklamasında Grayscale için çatı şirketi olan DCG’nin CEO’su Barry Silbert’ın kendilerini dolandırdığını söylemişti.

Grayscale’in en büyük fonu olan GBTC şu anda yaklaşık %30 indirimli şekilde satılıyor. Şirket uzun süredir yatırımcıları tarafından yüksek işlem ücretleri sebebiyle eleştiriliyordu. GBTC’deki indirimli fiyat oranı FTX ifalsından sonraki dönemde %50’ye kadar çıkmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl