Wintermute destekli DeFi borsası Polygon üzerinde de başlatılıyor

Kurumsal yatırımcıları da bulunan piyasa yapıcı şirket Wintermute'un destek verdiği yeni merkeziyetsiz borsa Bebop, Ethereum'un ardından Polygon'da da hizmet vermeye başlıyor. Yapılan açıklamada bir süre sonra tüm blok zincirler üzerinde birlikte-çalışabilirlik özelliğinin kazandırılmasının da istendiği belirtildi.

hack (1)

Merkeziyetsiz finans dünyası bir DeFi borsası daha kazanıyor. Ethereum üzerinde hizmet veren DeFi borsası Bebop artık Polygon üzerinde de çalışmaya başlayacak. Haziran ayında açılan borsanın arkasında kurumsal düzeyde bir piyasa yapıcı olan Wintermute da bulunuyor.

Wintermute desteği sayesinde 60’tan fazla likidite platformuna bağlantısı olacak olan Bebop, Polygon tabanlı hizmetleri sayesinde de hem düşük işlem ücretleri sağlayabilecek hem de Ethereum işlem ücretlerinden şikayet eden kullanıcılara da hizmet vermeye başlayabilecek.

Hedef birçok blok zincirlerinde de değer transferi

Şu an için sadece Ethereum ve Polygon üzerinde hizmet verecek olan Bebop’un uzun vadeli plânının ise çok zincirli dünyada çalışmak ve birçok blok zinciri arasındaki değer transferlerini de sağlamak olduğu belirtildi. Bu anlamda borsa ilk olarak bu işlemlerin Ethereum ve Polygon zincirleri arasında yapılmasını deneyecek.

Likidite kaynaklı fiyat sorunu yok

Borsanın arayüzünün kullanımının çok kolay olmasının yanı sıra, birçok merkeziyetsiz borsada bulunan “likidite bulunmamasından ötürü fiyat farkı sorunu”nun da burada olmayacağı kaydedildi. Bilindiği üzere belli bir token için yeterli likidite bulunmadığında alım ve satış emirleriyle birlikte token fiyatında artış ya da düşüş olabiliyor ve saniyeler içinde yaşanan değişimlerden ötürü de kullanıcı cüzdanına gelen token istenilen seviyede olmayabiliyor.

Bebop’un ayrıca tüm portföyü tek bir coin’e çevirebilme özelliği de bulunuyor. Bununla birlikte eğer kullanıcı Ether’lerini çeşitli token’lara tek seferde yaymak isterse, bunu da yapabiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl