WisdomTree şirketinden Bitcoin ETF başvurusunda değişiklik: Analistler ne dedi?

Yönetimi altında 100 milyar dolardan fazla varlık yöneten WisdomTree şirketi temmuz ayında yaptığı spot Bitcoin ETF başvurusunda bir değişikliğe gitti. Bloomberg analistli James Seyffart ise bu durumun şirketin SEC ile görüşmelerini devam ettirdiğini ve ETF çıkarma konusundaki ısrarının göstergesi olduğunu belirtti.

Spot Bitcoin ETF başvurusu yapan şirketlerden biri olan WisdomTree, S-1 kaydında bazı değişikliklere gitti ve bu durumu SEC’ye bildirdi. ETF’le ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı S-1 kayıtları, genelde SEC ile yapılan görüşmelerin ardından kurumun istediği yönünde güncelleniyor.

Seyffart: Herkes yapmak zorunda kalabilir

Bloomberg’in ünlü ETF analisti olan James Seyffart ise bu değişikliğin, WisdomTree’nin hala ETF çıkarmak istemesi yönünde algılanması gerektiğini söyledi. Seyffart, “SEC ile konuşmaya devam ediyorlar. ETF konusunda ısrarcı olduklarının bir göstergesi… ETF’lerin başlatılabilmesi için tüm şirketler böyle bir değişiklik yapmak zorunda kalabilirler. Bence süreç içinde bir adım bu, çok önemli değil…” dedi.

Balchunas: Çok uzadı

Bir başka Bloomberg analisti olan Eric Balchunas ise, bu tarz görüşmelerin çok fazla uzadığını belirtti ve Seyffart’a yönelik tweet’inde, “Lütfen SEC’nin tüm başvuru yapan şirketlerin S-1 başvurularını değiştirmek için beklediğini söyleme… Bu iş uzadı” dedi.

Bilindiği üzere SEC şu ana kadar hiçbir spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylamadı ancak uzmanlar kurumun en geç 2024 sonunda bu tarz başvuruları kabul etmesine kesin gözüyle bakıyor.

SEC, WisdomTree’nin Aralık 2021’de yaptığı başvuruyu da reddetmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl