1 haftada yüzde 150 artan Worldcoin (WLD) fiyat rekoru kırdı

OpenAI kurucularından olan Sam Altman'ın kripto para projesi Worldcoin (WLD), bu sabah itibarıyla bir kez daha fiyat rekoru kırdı. Son 1 haftada %150'den fazla artan coin'in uygulaması da ilk kez 1 milyon kullanıcıyı aştı.

Yapay zeka araştırmalarıyla bilinen OpenAI şirketinin kurucularından Sam Altman’ın çok tartışılan, hatta bazı ülkelerde yasaklanan kripto projesi Worldcoin (WLD), bu sabah itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Son 1 haftada %150, son 24 saatte ise %30 artan WLD, 7 doları da geride bıraktı ve ATH yaptı.

Worldcoin ayrıca dün X hesabından yaptığı duyuruyla, Worldcoin projesi için geliştirilen uygulama World App’in de 1 milyon kullanıcıyı aştığı bilgisini verdi.

Sora açıklamasının ardından geldi

Worldcoin’deki artışın, OpenAI şirketinin yazı metninden video yaratma uygulaması Sora’yı açıklamasının ardından gelmesi de dikkat çekiyor. Sora, teknolojiden geleneksel medyaya kadar birçok alanda geçtiğimiz haftanın konusu olmuş ve yapay zeka geliştirmelerini yeniden gündeme taşımıştı.

7 trilyon dolar yatırım istiyor!

Sam Altman’ın ayrıca yapay zeka çip geliştirmesindeki bazı kısıtlamaların, OpenAI şirktinin büyümesini engellediğini düşündüğü ve bu nedenle, 5 ilâ 7 trilyon dolar arasında bir yatırım aradığı da iddia edilmişti. Wall Street Journal’ın haberine göre Altman bu konuda hem ABD hem de BAE ile görüşmelerde bulunuyor.

Worldcoin tartışılmaya devam ediyor

Küresel çapta bir kimlik sistemi oluşturmak için insanların göz bebeklerinin taranması vasıtasıyla kayıt oluşturma sistemi olan Worldcoin son olarak, çok fazla ilgi gördüğü Kenya’da yasaklanmıştı. Projenin ilerlemesi, Hindistan’da ise askıya alınmıştı. Hong Kong regülatörü de mahremiyet ve veri gizliliği konusundaki endişelerinden ötürü Worldcoin hakkında soruşturma başlatmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl