Worldcoin’in merak uyandıran duyurusunun gizemi çözüldü

Dün, bugünü işaret ederek önemli bir duyuru yapacağını açıklayan Worldcoin, kendi L2 zinciri World Chain'i piyasaya sürecek.

OpenAI’ın kurucusu Sam Altman’ın kripto projesi Worldcoin, dünkü duyurusunun sır perdesini açtı. Proje, daha fazla kullanıcıyı çekmek ve verimliliği artırmak amacıyla kendi Layer 2 (ikinci katman) zincirini piyasaya süreceğini açıkladı. Yeni L2’nin adı ise World Chain olacak.

Açıklamada, “World Chain, yeni insanların geniş ölçekte katılım sağlamaya devam edebilmeleri ve mevcut kullanıcıların daha hızlı, ucuz ve güvenilir işlemler yapabilmeleri için kapasiteyi artırmayı hedefliyor.” denildi.

Worldcoin ayrıca, L2 blok zinciri ağlarından oluşan birleşik bir ağ olarak tanımlanan Superchain’e de dahil oldu. Superchain’de Base, Mode, OP Mainnet ve Zora gibi başka zincirler de yer alıyor. Worldcoin, Superchain’e katılarak bu zincirlerle etkileşime girebilecek.

World Chain’in yaz aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Öte yandan Worldcoin’in token’ı WLD, duyurunun ardından yüzde 10 oranında artış yaşadı. Bu artış, Bitcoin’deki geri çekilme nedeniyle kısa sürdü ve yerini düşüşe bıraktı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. fdf Yanıtla

    yahudı ısı