Wrapped XRP, Ethereum’da piyasaya sürülüyor

XRP’de bir süredir beklenen sonunda oluyor. Aralık ayında Ethereum blok zincirinde XRP ile 1:1 oranında desteklenen Wrapped XRP’yi (wXRP) kullanmak mümkün olacak. Wrapped’dan yapılan açıklamaya göre, bu girişimde Asya’nın önde gelen dijital varlık saklama hizmetleri şirketi Hex Trust ile iş birliği yapılıyor.

Her bir Wrapped XRP, XRP’nin kendisi ile 1:1 oranında desteklenecek ve XRP’ler, Hex Trust şirketi aracılığıyla da güvenli bir biçimde saklanacak. Ethereum blok zincirinde XRP’ye karşılık bir wXRP’nin olmasıyla XRP sahipleri, borç verme, kredi, otomatik piyasa yapıcı araçlar gibi çeşitli DeFi uygulamalarından yararlanabilecekler.

Wrapped’ın Anchorage ile birlikte arkasındaki şirket olan Tokensoft’un CEO’su Mason Borda, “Bugüne kadar bu şekilde birçok token oluşturduk ancak Wrapped XRP’nin büyük ses getireceğini düşünüyoruz. XRP, en büyük ilk 10 dijital varlık arasında ve aynı zamanda topluluğu, kriptodaki en büyük topluluklardan biri.” şeklinde konuştu.

Son dönemde XRP konusunda varlığın kullanım alanlarını genişletecek önemli adımlar atıldı. Geçen ay Ripple, XRP Ledger üzerinde yaratılacak olan NFT projelerine destek için 250 milyon dolarlık bir fon oluşturduğunu açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl