WSJ’den Silvergate iddiası: 8 milyar dolarlık satış yaptılar

FTX ve Alameda çöküşlerinde, iflasın eşiğine geldiği belirtilen kripto bankası Silvergate ile ilgili Amerikan medyasından önemli bir iddia ortaya atıldı. Wall Street Journal, Silvergate'in, bilançoda oluşan boşluğu kapatmak için zararına 8 milyar dolarlık satış yaptığını belirten bir haber yaptı.

ABD medyasının ağır toplarından olan Wall Street Journal, kripto bankası olarak bilinen Silvergate şirketinin, oluşan kriz etkilerini bertaraf etmek için zararına 8.1 milyar dolarlık varlık satışı yaptığını iddia etti.

Hisselerde yüzde 40 düşüş!

WSJ’nin bu haberinden sonra Kaliforniya merkezli şirketin hissesinde piyasa öncesi işlemlerde %40’lık düşüş meydana geldi. Şirketin, finansal durumunu iyileştirmek için çalışanlarının yüzde 40’ını işten çıkardığı belirtiliyor.

CEO: Kripto sektöründe büyük çıkışlar görüyoruz

200 kişiyi işten çıkaran şirketin CEO’su Alan Lane ise bugünkü bilanço toplantısında açıklamalarda bulundu ve kripto para endüstrisinde bir güven sorunu var. Bu yüzden kurumsal yatırımcılar yatırımlarını ve sermayelerini geri çekiyor. Büyük çıkışlar görüyoruz” dedi.

Lane, FTX ve Alameda iflasından sonra da, kendilerinin bu iki şirkette hiçbir varlığının olmadığını dile getirmişti.

WSJ’nin haberinde ayrıca bu açıklamalara rağmen Silvergate’ten bir banka çıkışı olduğunu ve şirketin bunun önüne geçemediğini belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl