Michael Saylor’ı TV’de görüp Grayscale’in GBTC hissesini aldı, şimdi pişman!

Mayıs ayında Terra LUNA ile başlayan kripto para düşüşleri Kasım ayında FTX ile devam ederken, ABD medyasının kripto topluluğu tarafından eleştirilen kurumu Wall Street Journal, "kriptonun kaybedenleri"ni haberleştirdi. Bir yatırımcının, televizyonda Michael Saylor'ı görüp GBTC hisesi alması ve zararı realize ederek piyasadan çıkması ise dikkat çekiyor.

FTX’in çöküşü, kripto para fiyatlarına Terra LUNA kadar etki etmese de, ABD’li iki profesörün, iyi okullarda okumuş genç oğlunun girdiği dolandırıcılık faaliyeti ana akım medyanın gündemini fazlasıyla meşgul etti, etmeye de devam ediyor. Özellikle ülkenin önemli sporcu ve TV karakterlerinin reklamlarda kullanılması, FTX yok oluşunu, basit bir şirket iflasından ayırdı.

Saylor’ı TV’de gördü ve GBTC aldı

ABD’nin ana akım finans medyasının ağır toplarından biri olan Wall Street Journal da son dönemde yaşanan kripto düşüşlerinde para kaybeden kişilerin hikayelerini haberleştirdi.

Mayıs ayında Terra LUNA ile başlayan kripto para düşüşleri Kasım ayında FTX ile devam ederken, ABD medyasının kripto topluluğu tarafından eleştirilen kurumu Wall Street Journal, sektörün kaybedenlerini haberleştirdi. Bir yatırımcının, televizyonda Michael Saylor’ı görüp GBTC hissesi alması ve zararı realize ederek piyasadan çıkması ise dikkat çekiyor.

Özel sektörde çalışan Dennis Drent adlı kişinin kripto paralarla olan “imtihanını” anlatan WSJ, onun 2021 Aralık ayında tahviller ve hisse senetlerine olan güvensizliğinden ötürü nasıl kripto para yatırımlarına başladığını anlattı.

“Gereken dikkati göstermedim”

O dönem Fox News kanalında Michael Saylor’ın bir röportajını gördüğünü belirten Dennis, şunları söyledi:

“Beni kaybetmeyeceğime dair inandırdı. Birkaç hafta sonra ise Grayscale’in GBTC hissesine 25 bin dolar yatırdım. Finans danışmanımdan bu konuda onay bile aldım. Ancak Mayıs ayında %50 kayıpla çıkış yaptım. Aslında yeterince araştırma da yapmamıştım. Gereken dikkati göstermedim”

Saylor’dan yorum yok

Dennis’in Grayscale’den çıkış yaptığı dönem ise Terra LUNA’nın çöküşüne denk geliyor. Bilindiği üzere Michael Saylor’ın kurucusu olduğu MicroStrategy şirketi 130 bin adet Bitcoin ile şu anda dünyanın en çok BTC’ye sahip şirketi konumunda…

Ancak Saylor, Bitcoin dışındaki varlıkların alınmasına ve BTC’lerin borsada tutulmasına karşı çıkıyor.

Dennis’in Mayıs ayında çıkış yaptığı GBTC hisseleri şu anda yaklaşık %50 indirimli fiyatla satılıyor ve Grayscale’in de bir hayli zor durumda olduğu belirtiliyor.

Michael Saylor ise WSJ’nin bu haberine herhangi bir yorum yapmadı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl