XRP ralliye mi hazırlanıyor? Kripto fon girişlerinde zirveyi aldı

Dijital yatırım ürünlerinde 16 Haziran günü biten haftada toplamda net 5.1 milyon dolarlık çıkış olurken, XRP fonlarına olan ilgi gözlerden kaçmadı. Bitcoin fiyatındaki dünkü yükselişe de sessiz kalan XRP'nin fonlarına olan ilgi Bitcoin fonlarını da geride bıraktı.

SEC ile davası 2 yıldan fazla süredir devam eden Ripple şirketinin Asya-Pasifik bölgesinde attığı olumlu adımlar ve Bitcoin fiyatındaki yükseliş XRP fiyatına hala yansımadı. XRP fiyatına yansımayan bir başka unsur ise, borsa yatırım ürünlerine olan ilgiydi.

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yönetim firması olan CoinShares’in geçen haftaki kripto fon girişlerini incelediği raporu tamamlandı. Kripto fonlarından net 5.1 milyon dolarlık çıkış oldu. Bitcoin fonlarında 500 bin, Ethereum fonlarında ise 5 milyon dolarlık çıkışlar görüldü.

XRP’de şaşırtan yatırımlar

Yaşanan tüm çıkışlara rağmen XRP fonlarına giren 1.1 milyon dolarlık yatırımlar da dikkat çekti. Dolayısıyla şu anda hala 0.51 dolar seviyesinde işlem gören XRP’nin ne Uzakdoğu’da alınan lisans, ne de diğer yaşanan olumlu olaylara henüz tepki vermediğini görüyoruz. Ancak genelde kripto para fonlarına yapılan yatırımların, kurumlar tarafından geldiği göz önüne alındığında XRP’nin bir ralliye hazırlandığı ve en azından 2023’ün zirvelerini görme yolunda ilerlediği düşünülebilir.

Burada tabii ki kontrol edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, bu haftanın dijital yatırım ürünleri rakamları olacak. XRP fonlarının yatırımlarının devam edip etmediği gelecek hafta açıklanacak olan bu rakamlarla görülecek. Eğer, XRP fonlarına giren yatırımlar artmaya devam ederse, bu durum kısa vadede olumlu bir tablo çizebilir.

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl