Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

XRP’de korkulan oldu: 2 yıldır görülmeyen seviye

En büyük dijital paralardan XRP, sonunda iki yıldan uzun bir süredir koruduğu 0.20 doların da altına düştü. Fiyat bazı borsalarda 0.17 dolar oldu.

xrp-ripple

Piyasa değeri ile en büyük üçüncü dijital para konumundaki XRP, Bitcoin’deki sert düşüşün etkisiyle iki yıldan uzun bir süredir görülmeyen bir seviyeye geriledi.

Dijital para, bugün 0.17 dolara kadar düştü. Bu seviye, 24 Eylül 2017 tarihinden beri ilk kez görülüyor. O tarihten bu yana XRP, 0.20 dolar çizgisini korumayı başarmıştı.

Sorun, XRP ve kripto para piyasasının geri kalanı için Bitcoin’in düşüşüyle başladı. Dün 6500 dolar seviyelerine kadar gerileyen kripto para, henüz beklenen sıçramayı gösteremedi. 25 Kasım’da görülen benzer bir düşüşte Bitcoin, hızlıca 7000 doların üzerine tırmanabilmişti.

XRP dışında piyasadaki genel çöküşün etkisi XLM’ye de büyük oldu. 0.043 dolara inen XLM, en son bu seviyede işlem gördüğünde tarih 25 Kasım 2017’ydi.

XRP’nin son 1 yılı

Türklerin favorisi

Küresel piyasada Bitcoin’den sonra en çok işlem gören kripto para Ether iken Türkiye’de durum farklı. Türkiye’deki büyük kripto para borsalarının işlem hacimleri incelendiğinde Bitcoin’den sonra en çok alınıp satılan kripto paranın XRP olduğu görülüyor. Ether ise ilk 3’te değil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl