XRP ile 50 milyon doları 3 saniyede, 30 cent’e transfer ettiler

TechCrunch'ın ve XRP Capital'in kurucusu Michael Arrington, XRP ile 50 milyon dolarlık bir transfer gerçekleştirdiklerini ve bu transferin 3 saniye içinde 30 cent'e gittiğini söyledi.

TechCrunch’ın kurucusu Michael Arrington, XRP’nin parayı dünyanın bir ucundan diğerine taşımanın en iyi yolu olduğunu söylüyor.

Blockinpress ile yaptığı röportajda Arrington, kendi kripto serbest yatırım fonu XRP Capital’in neden kendini XRP olarak isimlendirmeyi seçtiğini açıkladı:

“Aslında kendimizi dolar veya başka bir itibari para birimi cinsinden değil, gerçek bir kripto para biriminde isimlendiren ilk serbest yatırım fonu olmak istedik. XRP’nin bunun için en iyisi olduğunu biliyoruz. Onun aleyhinde konuşanlar var. ABD’de birçok insan ondan hoşlanmıyor. Ancak, parayı çok ucuza ve çok hızlı bir şekilde taşımanız gerekirse, XRP’den daha iyi bir şey yok.”

Arrington, şirketinin ilk anlaşmasının 50 milyon dolarlık bir transfer içerdiğini, bu miktarın yalnızca 3 saniyede gönderildiğini ve 30 cent’e mal olduğunu söyledi. Arrington bu örnekle XRP’nin geleneksel yollara göre büyük maliyet ve zaman tasarrufu sağladığını ifade etti ve bunun Bitcoin ve Ether ile kıyaslanamayacağını dile getirdi.

Serbest yatırım fonunun XRP’yi kullanma eğilimine rağmen, şirketin halihazırda tuttuğu birçok farklı kripto para var. Arrington, fonun şu anda en çok Bitcoin tuttuğunu söyledi.

→ TUR DEMEESTER: ÇİN, BITCOIN’E YARDIM EDEBİLİR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl