XRP Coinbase’de “yanlışlıkla” listelendi: Borsadan açıklama geldi

ABD'nin en büyük borsası olarak kabul edilen Coinbase, yanlışlıkla XRP'yi listelediğini açıkladı. Şirketin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Teknik bir problemden ötürü mobil uygulamada XRP görülmüştür" denildi.

coinbase (3)

CEO Brian Armstrong’un geçtiğimiz günkü “Lend” ürünü açıklamasıyla SEC ile arasında suların yeniden ısınmaya başladığı Coinbase borsası, yaşadığı teknik bir hata ile XRP‘nin Coinbase PRO mobil uygulamasında görülmesine engel olamadı.

Anında açıklama: İşlem yapılabilir değildi

Coinbase PRO’nun Twitter hesabından ise TSI 7 sularında bir açıklama yapıldı ve XRP’nin teknik bir hata sebebiyle görüldüğü ancak işleme kapalı olduğunun bilgisi verildi:

“Daha öncede açıklandığı gibi, Coinbase XRP işlemlerini askıya almıştır. Yaşanan teknik bir problemden ötürü ise XRP, Coinbase PRO mobil uygulamasında geçici olarak bazı müşterilere gözükmüştür ancak hiçbir şekilde işlem yapılabilir durumda olmamıştır.”

“Yeniden listelecek” iddiası…

Coinbase hesabından atılan bu tweet’in altına ise sadece birkaç saatte binden fazla yorum geldi. Bazı mühendisler böyle bir hatanın nasıl olacağı konusunu tartışırken, Coinbase yatırımcıları ise Ripple ve SEC ar asındaki davanın gidişatından ötürü, borsanın XRP’yi yeniden listelemeye hazırlandığını ve hata olarak gösterilen olayın bunun işareti olduğunu belirttiler.

Öte yandan dün fenomen token’lardan biri olan Shiba Inu’yu listeleyen Coinbase PRO’da, bu token’la ilgili yaşanan problem de kullanıcıların tepkisini çekti. Coinbase PRO, listelenmeden sonra yaşanan problemden ötürü SHIB, çekim ve yatırma işlemlerini askıya almıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl