XRP cüzdanları için asgari miktar 10 XRP’ye düşürüldü

xrp (4)

XRP cüzdanları için 20 XRP olan minimum miktar gereksinimi, birkaç haftalık oylamanın ardından artık resmi olarak 10 XRP’ye indirildi.

Bilindiği üzere, XRP’de bir cüzdanın aktif olarak kullanılabilmesi için cüzdanda en az 20 XRP bulundurma zorunluluğu vardı. Genellikle borsa hesapları için geçerli olmayan bu durum, XRP’lerini borsadan ayrı olarak, kendi cüzdanında saklayan kullanıcıları ilgilendiriyor. Artık cüzdanda 10 XRP bulundurmak, o cüzdanın aktif olabilmesi için yeterli. Ayrıca, hesap kapatıldığında da artık 5 XRP yerine 2 XRP kaybedilecek.

Ripple’ın teknoloji direktörü Schwartz önermişti

Bu değişikliği Ripple’ın teknoloji direktörü olan David Schwartz teklif etti. Schwartz, Nisan ayında XRP fiyatının en az iki hafta boyunca 1 doların üzerinde kalması durumunda bunun destekçisi olacağını vurgulamıştı.

İlgili değişikliğin tüm hizmet sağlayıcılarda uygulanmasının biraz zaman alabileceği, ayrıca bir doğrulayıcı veya doğrulayıcının fikrini değiştirmesi halinde 20 XRP/5 XRP şartına geri dönmenin mümkün olduğu belirtiliyor.

Özellikle XRP Ledger üzerinde birden fazla hesabı bulunan kullanıcılar, asgari bakiye miktarının düşürülmesi karşısında memnuniyetlerini ifade ettiler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl